Zack Snyder's Justice League fragmanı

Zack Snyder’s Justice League Fragmanı Türkçe Altyazılı

Uzun zamandır merakla beklediğimiz Zack Snyder’s Justice League fragmanı ile karşımıza çıktı. Bu fragmanda bizleri bambaşka bir hikaye bekliyor gibi görünüyor.

Öncelikle bilmeyenler için Zack Snyder’s Justice League’in ne olduğundan bahsedelim. Vizyona giren Justice League filmi çoğunlukla Zack Snyder tarafından çekilse de, onun istediği şekilde izleyici karşısına çıkamamıştı. Warner Bros. stüdyoları filmde pek çok detayın değiştirilmesini istiyor ve yönetmene bunun için baskı yapıyordu. Zack Snyder da stüdyonun baskılarına karşı koymaya çalışıyordu. Fakat bu süreçte talihsiz bir olay yaşandı. Zack Snyder’ın kızı intihar etti ve hayatını kaybetti. Yönetmen de acısını yaşamak ve ailesinin yanında olmak için Justice League’deki çalışmalarını yarım bırakmayı tercih etti. Warner Bros. stüdyoları hemen onun yerini alacak bir isim buldu. O isim de Avengers gibi işleriyle Marvel’da başarılı olan Joss Whedon oldu.

Joss Whedon yönetmenlik görevini devraldı ve Warner Bros. stüdyolarının değiştirmek istediği sahneleri yeniden çekti. Ardından kurgu da yine stüdyonun istediği şekilde yapıldı. Film vizyona girdiğinde yönetmen olarak Zack Snyder’ın ismi görünüyordu. Fakat film onun istediği şekilde vizyona girmemişti. Üstelik onun çekmediği pek çok sahne yer alıyordu. Zaten filmin bu hali DC sevenler tarafından hiç beğenilmedi. Joss Whedon’ın yaptığı değişiklikler filmi daha kötü hale getiriyordu. Üstelik iki yönetmenin farklı tarzı da çekimlerde görülebiliyordu. Yani filmin birbiriyle bağlantısı olmayan iki yönetmen tarafından çekildiği belli oluyordu.

Zack Snyder’s Justice League Fragmanı Çıktı!

Zaten Justice League değiştirilmiş haliyle vizyona girdiğinden beri izleyiciler filmin orijinal versiyonunu istiyordu. Zack Snyder’s Justice League olarak adlandırılan bu versiyonun yayınlanması için uzun süre imza kampanyası yürütüldü. San Diego Comic Con’da çeşitli etkinlikler yapıldı. Normalde bu tarz kampanyalar kısa sürede heyecanını kaybederken, DC hayranları isteklerini kararlılıkla dile getirmeyi sürdürdü. Sonunda Warner Bros. stüdyoları Zack Snyder’s Justice League’i HBO Max platformu üzerinden yayınlamayı kabul etti. Zack Snyder filmin büyük bir kısmını tamamladığını ve bu görüntülerin çoğunun kullanılmadığını açıkladı. Bunun yanında eksik bazı sahneler için yeniden çekim yaptı. Özetle karşımızda sinemada izlediğimizden çok farklı bir Justice League olacak!

Zack Snyder’s Justice League, 18 Mart’ta HBO Max üzerinden izleyici karşısına çıkacak. Film için paylaşılan fragmanı Türkçe altyazılı olarak hemen aşağıda bulup izleyebilirsiniz.