Yüzüklerin Efendisi

Yüzüklerin Efendisi Dizisine The Witcher’dan Takviye

Yüzüklerin Efendisi disinin yönetmenlerinden Charlotte Brändström‘ün Twitter’da yaptığı paylaşım Orta Dünya hayranlarını heyecanlandırdı. “Orta Dünya’dan Selamlar” yazıp set fotoğrafı paylaşan yönetmen dizinin 2 bölümünü yönetiyor.

Charlotte Brändström daha önce The Witcher ve Jupiter’s Legacy dizilerinde yönetmenlik yapmıştı. Şimdi Yüzüklerin Efendisi dizisinde iki bölüm için kamera arkasına geçecek. Mayıs ayında Charlotte Brändström’ün Yüzüklerin Efendisi dizisinin çekimleri için Yeni Zelanda’da olduğu ve çekimlerin Mart ayında başladığı açıklanmıştı. Çekimleri Yeni Zelanda’da devam eden dizi 2021 içerisinde ilk sezonuyla Amazon’un sahibi olduğu Prime Video platformunda gösterime çıkacak. Dizi aynı zamanda şimdiye kadar çekilen en yüksek bütçeli dizi olma unvanını elinde bulunduruyor. O yüzden ortaya nasıl bir iş çıkacağı merak konusu.

BAKMADAN GEÇME: VENOM 2 YÖNETMENİ MCU SORUSUNA AÇIKLIK GETİRDİ

Dizi bir spin-off hikayesi anlatacak, bu da filmlerde gördüğümüz bazı karakterleri tekrar görme şansımız olduğunu gösteriyor. Hikayenin ilk sezonunu üç yönetmenin gözünden izleyeceğiz. Sekiz bölüm sürecek olan birinci sezonda J.A. Bayona iki bölüm yönetecek. Wayne Yip dört bölüm için kamera arkasına geçerken, kalan bölümler ise Charlotte Brändström’un elinden çıkacak.

Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Konusu

Dizi J.R.R. Tolkien tarafından yazılan romanları kaynak olarak alacak ve İkinci Çağ’da geçecek. Bu dönemde Sauron Mordor’a yerleşip hüküm sürüyor. 500 yıl boyunca adil bir yönetici tablosu çizmeye çalışan Sauron, Elflerin demirciliklerinden faydalanmak için onlarla yakınlaşmaya çalışıyor. Elflerden bazılarının güvenini kazanmayı başaran Sauron onlara Güç Yüzüklerinin dövülmesinde cesaret veriyor ve Güç Yüzükleri bu şekilde yaratılmış oluyor. Elflerin yüzüklerini kontrol etmek için kendisine gizlice bir yüzük döven Sauron bu yüzüğü parmağına geçirir geçirmez Elfler durumdan haberdar olup yüzükleri ondan saklamaya çalışıyor. En büyük üç yüzüğü saklamayı başarsalarda diğer 16 yüzüğü Sauron ele geçiriyor. Sauron bu dönemde dünyanın değişmesine neden oluyor ve çağ Son İttifak Savaşında Sauron’un yenilgisiyle son buluyor.