black adam

Young Rock Dizisinden Black Adam Filmine Transfer

DC çizgi romanlarından uyarlanan Black Adam filminin oyuncu kadrosu genişliyor. Yeni bir oyuncunun daha bu filmde karşımıza çıkacağı ortaya çıktı.

Güvenilir haber sitesi Deadline‘nın haberine göre; NBC’nin hit dizisinde Dwayne Johnson‘nın 20li yaşlarındaki halini canlandıran aktör Uli Latukefu, DC’nin gelecek sene çıkacak olan Black Adam’ın kadrosuna katıldı. Oyuncunun bu dünyada hangi karakterle gözükeceği şu an için belli değil.

Black Adam filminin şu ana kadar açıklanan kadrosunda yer alan isimler şöyle: Dwayne Johnson, Sarah Shahi (Isis), Pierce Brosnan (Dr. Fate), Aldis Hodge (Hawkman), Noah Centineo ve Quintessa Swindell. Yönetmen koltuğunda ise Orphan, Unknown ve Non-Stop filmleriyle tanınan Jaume Collet-Serra oturuyor.

Black Adam Kimdir?

Black Adam’ı ilk olarak 1945 yılında yayınlanan The Marvel Family #1 adlı çizgi romanda gördük. Black Adam da güçlerini tıpkı Shazam gibi Mısır Tanrılarından alıyor. Shazam adındaki büyücü tarafından seçilmiş ve güçleri bahşedilmişti. Teth-Adam ismini alarak Shazam dediğinde güçleri kullanmaya başlamıştır. Teth-Adam’ın gücünü kendi için kullanmaya başladığını anlayan Büyücü Shazam onun adını Black Adam olarak değiştirdi ve ondan güçlerini geri alamayacağı için onu evrendeki en uzak yıldıza sürgün etti. Kendisi Shazam karakterinin ezeli düşmanlarından birisi.Black Adam’ın güçleri şuradan geliyor: Shu’nun Dayanıklılığı, Heru’nun Çevikliği, Amon’un Gücü, Zehuti’nin Bilgeliği, Aton’un Gücü ve Mehen’in Cesareti’dir.

Değişen Planlar

Black Adam’ın daha öncesinde Shazam filminde gözükmesi planlanıyordu fakat Dwayne Johnson karakter için önce solo film yapılmasını istediği için bu plan çöpe atıldı. Ardından solo film için çalışmalara başlandı. Filmin Covid-19 dönemi öncesinde Aralık 2021 tarihinde yayınlanması planlanıyordu fakat çekimler Covid-19 yüzünden ertelendi. Çekimler tekrar başlayacağı zaman başrol Dwayne Johnson’ın Corona virüs testinin pozitif çıkması yüzünden tekrardan ertelendi. Tüm bu tersliklerin ardından filmin çekimleri 10 Nisan 2021 tarihinde Atlanta’da başladı. Black Adam filmi eğer bir daha ertelenmezse 29 Temmuz 2022 tarihinde yayınlanacak.

BAKMADAN GEÇME: SAM WİLSON NE ZAMAN CAPTAİN AMERİCA OLMAYA KARAR VERDİ?