Winx Efsanesi Kader 1. sezon

Winx Efsanesi Kader 1. Sezon Finalinde Neler Oldu?

Winx Club çizgi filmlerinden uyarlanan Winx Efsanesi Kader 1. sezon bölümleriyle karşımıza çıktı. Altı bölümden oluşan sezonda çok fazla olay yaşandı. Peki sezon finalinde neler oldu?

Birinci sezon Bloom’un kendisine ve ailesinin geçmişine dair gerçekleri öğrenme çabasıyla geçti. Bu çaba sonucunda doğduğu yerin Aster Dale diye bir kasaba olabileceğini öğrendi. Bu kasaba Rosalind tarafından, Yanmışları öldürmek için yok edilmişti. Neden böyle bir şey yapıldığını öğrenmek isteyen Bloom, Rosalind’den cevap alabilmek için onu serbest bıraktı. Rosalind ise güçlenebilmek için Alfea’nın büyülü kalkanına güç sağlayan taşları kullandı. Bu da tüm okulun Yanmışlar’ın saldırısına karşı savunmasız kalmasına sebep oldu.

Rosalind, Bloom’a Astar Dale’ın normal bir kasaba olmadığını, orada Kan Cadılarının yaşadığını söyledi. Amaç o cadıları ve Yanmışlar’ı birlikte yok etmekti. Etrafındakilere gerçek bilgileri vermeyerek onların masum insanları öldürdüklerini zannetmelerine sebep olmuştu. Fakat Rosalind’in planı sanılandan daha uzun vadeliydi. Onun bu uzun vadeli planı Winx Efsanesi Kader 1. sezon finalinde devreye girmiş oldu.

Gerçekleri öğrenen Bloom arkadaşlarıyla birlikte saldırı altında olan okula yardımcı olmaya karar verdi. Yanmışlar aslında öğrencileri değil, ciddi bir güce sahip olan Bloom’u takip ediyordu. O da Yanmışları önce okuldan uzaklaştırdı, ardından da gerçek gücünü ilk defa serbest bırakarak tüm Yanmışlar’ı ortadan kaldırdı. Böylece onun içindeki asıl gücü öğrendik. Dragon Flame yani Ejderha Ateşi. Bu sırada Beatrix, Riven ve Dane’i kendi saflarına kattı. Onları Rosalind’e arkadaşları olarak tanıtarak kısmen de olsa planın içine dahil etti. Bloom ise sezon boyunca haksızlık ettiğini fark ettiği Farrah Dowling’den özür diledi. Böylece tüm problemler ortadan kaybolmuş gibi görünüyordu.

Winx Efsanesi Kader 1. sezon sürprizi

Bu barış ortamına güvenen Bloom arkadaşlarını da alarak dünyadaki ailesini ziyaret etmeye ve onlara kendine dair gerçekleri açıklamaya karar verdi. Aslında onların öz çocuğu olmadığını, değiştirildiğini ve peri olduğunu anlattı. Başta herkesi sarsan bu gerçekler, sonradan yerini neşeli bir toplaşmaya bıraktı.

Bloom ve arkadaşları okula geri döndüğünde ise büyük değişimle karşılaştılar. Kraliçe Luna’nın desteğiyle Rosalind yeniden Alfea’nın müdürü olmuştu. Farrah Dowling, Rosalind’in önündeki engellerden biriydi. Bu sebeple Dowling’i öldürdü. Silva seneler önce Sky’ın babasını öldürmeye kalkıştığı için tutuklandı. Böylece Sky’ın babası Andreas’ın ölmediğini sadece uzun zamandır bu planı gerçekleştirmek için saklandığını öğrendik. Tüm bu olanlardan sonra Terra’nın babası çocuklarının başına bir şey gelmemesi için sessiz kalmayı tercih etti. Böylece Rosalind, Alfea’da gücü ele geçirmiş oldu.