Vision yaşıyor mu

WandaVision Sonrası: Vision Yaşıyor Mu?

Marvel imzası taşıyan WandaVision dizisinden sonra yeni bir soru gündeme geldi: Vision yaşıyor mu? Sonunda bu konuda net bir fikir sahibi olduk.

Öncelikle uyaralım, henüz WandaVision dizisinin 4. bölümünü izlemediyseniz, bu haberin devamını okumamanızı tavsiye ediyoruz.

Bildiğiniz gibi Vision’ın ölümüne Avengers Infinity War filminde şahit olmuştuk. Kahramanlarımız zihin taşının Thanos’un eline geçmesine engel olmaya çalışıyordu. Vision da, Wanda’dan taşı çekip çıkartmasını istemişti. Elbette bunu yapmak Vision’ın ölmesi anlamına geliyordu. Fakat Scarlet Witch herkesin iyiliği için sevdiğinin öleceğini bile bile bunu yapmak zorunda kalmıştı. Sonra olay yerine gelen Thanos zaman taşını kullanıp zamanı geriye almıştı. Vision hayata dönmüş ve zihin taşı da yerindeydi. Thanos zihin taşını güç kullanarak Vision’dan aldı. Bu da Vision’ın 2. kez ölmesine sebep oldu. Peki buna rağmen onu WandaVision’da nasıl canlı görebiliyoruz?

Asıl Soruya Gelelim: Vision Yaşıyor Mu?

WandaVision dizisinin dördüncü bölümünde Vision’ın ölü olduğunu çok net bir şekilde gördük. Wanda’nın yarattığı sahte gerçeklik içinde Vision hayatta gibi görünüyor. Fakat Scarlet Witch 4. bölümde sadece bir anlığına da olsa Vision’ın gerçek halini gördü. Cansız bedeni, zihin taşının sökülüp alındığı haliyle karşımızda duruyordu. Bu görüntü hem Wanda’yı hem de bizleri ürküttü. Bu kısa sahne sayesinde Vision’ın hala ölü olduğunu ancak Wanda’nın bir çeşit büyüyle onu canlandırdığını görmüş olduk.

Bakmadan Geçme: Marvel Dünyasının Şeytanı Mephisto Kimdir?

Henüz detaylardan emin olmasak da, Vision sadece bu kasaba sınırları içinde canlı olabilir. Onu hayata döndürmek için ne gibi bir büyü kullanıldı, bilmiyoruz. Bu soruların cevapları WandaVision’ın önümüzdeki bölümlerinde netlik kazanacak.