Quicksilver

WandaVision Dizisindeki Quicksilver Kimdi?

WandaVision dizisinde X-Men filmlerinde seyrettiğimiz Quicksilver karşımıza çıktı. Fakat daha sonra bu karakterin gerçekte başka biri olduğu anlaşıldı. Bu durumda dizide izlediğimiz Quicksilver aslında kimdi ve güçlerini nasıl elde etti?

Önce uyaralım, henüz WandaVision dizisinin son bölümünü izlemediyseniz, haberimiz sizin için spoiler içeriyor.

WandaVision’da Vision’ı kaybetmenin acısına dayanamayan Wanda, Westview kasabasında kendi istediği gerçekliği yarattı. Vision’ı hayata döndürdü ve onunla ikiz çocuk sahibi oldu. Sonradan aniden ortaya çıkan Quicksilver ise hem onun hem de bizim kafamızı karıştırdı. Çünkü bu gördüğümüz karakterin X-Men filmlerinde izlediğimiz versiyonuydu. Başta çoklu evrenlerin girişini gördüğümüzü düşünsek de, gerçek sonradan ortaya çıktı.

Quicksilver Gerçekte Kimdi?

Dizinin finalinde Evan Peters’ın canlandırdığı karakterin Quicksilver olmadığı kesinleşti. Onun karakterinin ismi Ralph Bohner’dı. Wanda ve Vision’ın Westview’da satın aldığı evlerinde yan komşularıydı. Wanda’nın büyüsünü fark eden Agatha Harkness, Westview’a gelmiş ve Ralph Bohner’ın evine yerleşmişti. Onu da kendi etkisi altına alıp, Quicksilver’mış gibi Scarlet Witch’e göndererek Wanda’nın büyüsünün sırrını öğrenmek istemişti. Ralph’in boynundaki kolye, onu kontrol etmesini sağlıyordu. Aynı zamanda Ralph’in Quicksilver gibi hızlı hareket edebilmesine yardımcı oluyordu. Monica bu kolyeyi söküp alında Ralph, Agatha’nın etkisinden çıktı ve güçleri de kayboldu.

Bakmadan Geçme: WandaVision 2. Sezon Gelecek Mi?

Özetle, Marvel Ralph Bohner gibi sıradan bir karakteri canlandırması için Evan Peters ile anlaşarak kafalarımızı karıştırdı. Herkesin X-Men teorilerine odaklanmasına sebep oldu. Finalde ise gerçekler ortaya döküldü.