WandaVision

WandaVision 5. Bölüm Sonrası Zirveye Oturdu

Disney+ üzerinden izleyici karşısına çıkan WandaVision 5. bölüm yayınlandıktan son dünya genelinde en popüler dizi oldu. Aynı şekilde Elizabeth Olsen en popüler oyuncular listesinde zirveye tırmandı.

Avengers Endgame sonrasında geçen WandaVision, Marvel stüdyolarının Disney+ için hazırladığı ilk dizi oldu. Başrollerinde Elizabeth Olsen ve Paul Bettany’nin yer aldığı dizide Wanda ve Vision’ın maceralarına şahit oluyoruz. Dizi her bölümünde farklı bir dönemin komedi dizisi havasına bürünüyor. Fakat bu komedinin altında heyecan verici olaylar yaşanıyor. Dizide merak ve gerilim her hafta biraz daha tırmanıyor. Dizinin sonunda Doctor Strange in the Multiverse of Madness filmine bağlanacak. Scarlet Witch ve Doctor Strange bu yapımda birlikte karşımıza çıkacak. Scarlet Witch’i kahraman olarak mı göreceğiz, yoksa filmin kötülerinden biri olarak mı, henüz bilmiyoruz.

Bakmadan Geçme: WandaVision Sonrasında Vision Yaşıyor Mu?

Bu konudaki merak ve dizinin iyi ilerleyişi yapımın popüleritesine de yansıdı. Bağımsız bir kuruluş olan Parrot Analytics WandaVision dizisinin dünya genelindeki en popüler dizi olduğunu açıkladı. Bu hesaplama sosyal medyadaki konuşulma oranı, hayran reytingi ve korsan izlenmeleri de baz alarak yapılıyor. Bu popülerlik diğer Disney+ dizileriyle ilgili beklentinin de yükselmesine sebep oldu.