Venom İle Birleşen 10 Marvel Karakteri

Venom İle Birleşen 10 Marvel Karakteri

Tom Hardy’li Venom filminden sonra bu meşhur simbiyotu konuşur olduk. Bu yüzden de Venom ile birleşen 10 Marvel karakteri listesi yapmaya karar verdik.

Çizgi romanlara baktığımız zaman Venom ile birden çok karakter birleşti. Biz simbiyota ev sahipliği yapanlardan en çok Eddie Brock’un ismini duyuyoruz. Hatta kendisi Venom ile özdeşleşti diyebiliriz rahatlıkla. Ama bu uzaylıyla bir olan karakterler aslında çok daha fazla. Biz de bu karakterlerin 10 tanesini ele alacağız. Marvel’ın yaptığı bu listede kesinlikle ilgi çekici isimler var.

Venom İle Birleşen 10 Marvel Karakteri

1. Peter Parker

Simbiyotun çizgi roman sayfalarına dahil olmasının ardından bir araya geldiği kişi tabii ki Spider-Man. Hatta siyah kostümlü hali kısa sürede çok popüler olmuştu. Venom ile birleşmesiyle birlikte Peter Parker sınırsız ağ atmaya sahip olmuş, istediği zaman tek bir komutla sivil kıyafetlerine geri dönebilmiş ve Venom çeşitli eşyaları saklama imkanı vermiştir. Ancak diğer yandan da bu “siyah kostüm” Peter uyurken onu kontrol etmeye başlamış ve kalıcı olarak onunla birleşmek istemiştir. Eh, bu planın ardından da Peter Parker kendisini Venom’dan ayırmayı başardı.

2. Eddie Brock

Spider-Man’den ayrılmasının ardından Venom Eddie Brock ile birleşti. Eddie Brock o dönemde gerçekten çok korkunç bir noktadaydı. Daily Globe’dan kovulmuş (Peter Parker’ı suçluyordu), boşanmanın eşiğinde, babası tarafından reddedilmiş bir haldeydi. Tüm bunların üstüne de ölümcül bir hastalıkla mücadele ediyordu. Simbiyot ve Eddie işte böyle bir noktada bir araya geldi. Ortak noktaları ise Peter Parker’a olan nefret duymalarıydı. Spider-Man’in en ünlü kötüsü işte böyle ortaya çıktı.

Venom İle Birleşen 10 Marvel Karakteri

3. Deadpool

Spider-Man’in panpası, çenesi düşük ve arkadaş canlısı Deadpool bu ölümcül ve şiddet dolu uzaylı ile bir araya gelmişti. Deadpool’s Secret Secret Wars hikayesinde Venom’un ilk birleştiği kişi Deadpool olarak anlatıldı. Hatta Venom’un bu dengesiz ve şiddet dolu mizacının sebebi de Deadpool ile birleşmesi olarak gösterildi. Deadpool: Back in Black ile bir araya gelen bu ikili daha sonra Spider-Man için yaşanan anlaşmazlıktan dolayı yollarını ayırdı.

4. Multiple Man

Old Man Hawkeye hikayesinde bu ünlü simbiyot Jamie Madrox’un klonlarından biriyle birleşti. Multiple Man’in yeteneğiyle de kendisi çoğaldıkça simbiyot da çoğaldı. Bize de Old Man Hawkeye ve Multiple Venom savaşını okumak kaldı.

5. Spider-Gwen

Spider-Gwen bu simbiyotun arkadaşlarına bulaşmasını engellemeye çalışırken kendisini koruyamadı ve karşımıza Gwenom çıktı. Bu ikili aslında baya da iyi çalıştı. Spider-Gwen gayet iyi bir şekilde Venom’u kontrol etti, yaşadıklarından dolayı da Gwen Venom’un ihtiyacı olan öfkeyi bol bol sağladı.

Venom İle Birleşen 10 Marvel Karakteri

6. Carol Danvers

Venom ile birleşen 10 Marvel karakteri içinde en dikkat çekici olanı Ms. Marvel olabilir. Carol Danvers Captain Marvel olmadan önce yani Ms. Marvel günlerindeyken Klyntar’ın en ünlü simbiyotu ile birleşti. Venom-Mac Gargan’a karşı savaşan Ms. Marvel ve Spider-Man cephesinde işler karmaşık bir hal aldı. Danvers Venom’u koparıp attı ama bu süreçte Venom onunla birleşecek açığı yakaladı.

7. Flash Thompson

Amerikan hükümeti bu simbiyotu ele geçirdi ve silah haline getirmek için çok çabaladı. Ama o kadar denemeden sonra başarıyı yakalayamadı. En sonunda da simbiyot Onbaşı Eugene Thompson ya da daha sık duyduğumuz şekliyle Flash Thompson’ın sorumluluğuna verildi. Peter Parker’ın lisedeki belalısı olduğunu da hatırlatalım. Thompson da Agent Venom haline geldi ve kahramanlık günlerine başladı.

8. Guardians of the Galaxy

Simbiyot bir hikayede tüm Guardians of the Galaxy üyeleri ile sırasıyla birleşti. Flash Thompson Venom’u Klyntar’a geri götürmeye çalışıyordu. Ama uslanmaz simbiyot kaçtı. Art arda Groot, Rocket Raccoon ve Drax ile birleşti.

9. Human Torch

Çizgi roman tarihinin en kısa Venom birlikteliği bu ikilide yaşandı. Reed Richards deney yapmak için simbiyotu kendi laboratuvarına almıştı. Human Torch da gizlice Venom’un bulunduğu kabı açtı. İkisi anında birleşti. Human Torch da Venom’dan etkilendi fazlasıyla. Ama güçlerini kullanınca nasıl görüneceği düşüncesi bu birlikteliğin sonunu getirdi. Ateşten korkan ve ona dayanıksız olan Venom, Human Torch dönüştüğü anda kendisini ondan kurtardı.

Venom İle Birleşen 10 Marvel Karakteri

10. Laura Kinney (X-23)

Kaçışının ardından Laura Kinney simbiyot ile karşılaştı. Onun içinde bulunduğu kabı yanlışlıkla açmasının ardından X-23/Venom birlikteliği başladı. Laura Venom’u çok iyi bir şekilde kontrol edebiliyordu. Hatta Venom’un güçlerini kimsenin yapamadığı bir şekilde kullanıyordu. Kendisinden bir parça veriyordu ve bu parçalar bağımsız bir şekilde hareket edebiliyordu. Arkadaşlarını kurtarmak için herkese birer parça vermiş ve arkadaşları da Venom’dan pençeler, korkutucu ağızlar yapmışlardı kendilerine. Daha sonra tüm bu parçalar geri döndü tabii ki.