John Walker kimdir

US Agent John Walker Kimdir?

The Falcon and The Winter Soldier dizisinde izlemeye başladığımız John Walker kimdir? Çizgi romanlardaki ismi neden US Agent? Captain America ile nasıl bir geçmişleri var?

The Falcon and The Winter Soldier’da John Walker

Disney+ için hazırlanan The Falcon and The Winter Soldier’da John Walker, Amerikan hükümeti tarafından yeni Captain America olarak duyuruldu. Walker’ın tercih edilme sebebi Amerikan tarihinde üç onur madalyası alan ilk asker olmasıydı. Aynı zamanda MIT tarafından yapılan testlerde kondisyonunun normal insanların çok üstünde olduğu görülmüştü. Kalkanı aktif bir şekilde kullanmayı öğrendikten sonra resmen Captain America ilan edildi ve Amerika’yı turlayarak tanıtıldı. John Walker görevi devraldığında süper asker serumuna sahip değildi. The Falcon and The Winter Soldier’ın dördüncü bölümünde bu durum değişti.

Çizgi Romanlarda John Walker Kimdir?

Marvel çizgi romanlarında John Walker, Amerikan ordusu gazilerindendi. The Power Broker (Simsar) yardımıyla güçlerini artırmış ve Super-Patriot olarak kahramanlık yapmaya başlamıştı. Amerikan sağ kanat görüşünden, koyu dindar ve milliyetçi biridir. Genel olarak şiddetten uzak durmayan, öldürmekten kaçınmayan bir tavır sergiler. Çizgi romanlarda Steve Rogers emekli olduğunda Captain America ismini John Walker devralıyordu. Bu ismi devraldığı süreçte gerçek kimliği ortaya çıkmış ve düşmanları anne babasını öldürmüştü. Bunun üzerine John Walker Watchdogs ekibinin izini sürüp onları öldürdü. Anne babasının ölümüne sebep olanları ise feci halde yanmış ve komaya girmiş halde bıraktı. Tüm bu olayların ardından Captain America ismine uygun olmadığı ortaya çıktı. Önce John Walker’ın öldüğü ilan edildi. Ardından onu US Agent ismiyle geri dönerken gördük. Giydiği kostüm de Captain America’nın kıyafetini andırıyordu.

Bakmadan Geçme: Baron Zemo Dansının Perde Arkası

The Power Broker’ın güçlerini artırmasının ardından insanüstü güce, dayanıklılıüa ve reflekslere sahip olmuştu. Farklı çizgi roman hikayelerinde Avengers ekibine katılıp onlarla mücadele verdiği dönemler de oldu.