thor jane foster

Thor Jane Foster’ı Aldattı

Görünen o ki Thor birçok açıdan Mjolnir’i hak etmiyor. Bunlardan biri de Jane Foster ile olan ilişkisi… Çizgi romanlarda Thor Jane Foster’ı aldattı!

Thor Odinson çizgi romanlarda Mjolnir’i kaybetmişti bildiğiniz gibi. Kaybetmek tam doğru ifade olmadı. Aslında Thor, Mjolnir’e layık olamamıştı ve bunun sonucunda da efsanevi çekici kaldıramaz hale gelmişti. Odinson’un bu değişikliğinden sonra da bu çekici kullanabilen yeni bir Thor ortaya çıkmıştı. O da tabii Jane Foster’dı! The Mighty Thor’un serisinin önemli sayılarından birinde Jane Foster, Thor Odinson ile görüşmek için Old Asgard’a gidiyor. Jane Foster’ın Mjolnir’i almasının ardından bu ikilinin ilk defa bir araya geldiğini de söyleyelim.

Thor Jane Foster

Thor Jane ilişkisinde neler oldu?

Devam etmeden önce Thor’un nasıl Mjolnir’i kaybettiğinden bahsetmek istiyorum. Original Sin ismini taşıyan mini-seride’de Avengers üyeleri The Watcher’ı öldüren Nick Fury’i karşılarına alır. Bu karşılaşma sırasında Fury Thor’un kulağına bir şeyler söyler. (Spoiler olmasın bu noktada, hikayeyi okumanız şiddetle önerilir.) Nick Fury’nin bu sözleri ise Thor ve efsanevi çekic arasındaki bağı koparır ve artık Mjolnir’e layık olamaz. Uzunca bir süre Ay’da kalan Mjolnir’i tekrar kaldırmak için çok uğraşsa da Thor Odinson başarılı olamaz. Thor’un Ay’dan ayrılmasının ardından da Jane Foster Mjolnir’i başarılya kaldırır. Her ne kadar Odinson çekici geri istese de eninde sonunda durumu kabullenmek zorunda kalır.

Secret Empire hikayesiyle de çekici kaybeden Jane Foster, Thor Odinsonla buluşur. Bu buluşmada uzun uzadıya konuşan ikilinin zaten sevgili olduğunu biliyorduk. Bilmediğimiz şey ise Thor’un Jane’i aldattığı oldu. Açık bir şekilde Odinson onunla birlikteyken neler yaptığını söyler. Eh, Odinson uzunca bir süre Mjolnir’i kaldırmayacak gibi gözüküyor!

Jane Foster’ın Mighty Thor hikayesini Thor Love and Thunder filminde de göreceğiz. Bakalım bu aldatma hikayesi Marvel Sinematik Evreni’ne de taşınacak mı, yoksa çizgi roman sayfalarında mı kalacak?