The Vampire Diaries Finali

The Vampire Diaries Finali Çok Farklı Olabilirdi

Tam sekiz sezon boyunca ekrana gelen The Vampire Diaries finali bir süre önce izleyici karşısına çıktı. Ancak görünen o ki dizi daha erken bitse, çok daha farklı bir sonu olabilirmiş.

Öncelikle okuyucularımızı uyaralım. Eğer The Vampire Diaries’in finalini seyretmediyseniz bu yazı spoiler içeriyor. Bölümü izledikten sonra geri dönmenizi tavsiye ederiz.

Bildiğiniz gibi The Vampire Diaries izleyicilerine hak ettikleri mutlu sonu verebilmek için baya uğraştı. Finalde Stefan kendini feda ederek sevdiklerini kurtardı. Bonnie dünyayı gezme kararı aldı. Caroline ve Ric yetenekli çocuklara özel bir okul açtı. Damon ve Elena mutlu bir yaşam sürdükten sonra huzura ulaştı. Fakat dizinin yaratıcıları Julie Plec ve Kevin Williamson ikinci sezonda çok daha değişik bir final planlamıştı.

The Vampire Diaries Finali Nasıl Değişti?

Entertainment Weekly’ye konuşan Julie Plec ilk final fikirlerini açıkladı: 

“İkinci sezon sırasında Kevin ile birlikte bir alışveriş merkezinde oturuyorduk. Diziye, iki kardeşin aynı kıza aşık olması fikrine aşık olmuş durumdaydık. O sırada kendimize eğer bu diziyi bitirirsek iki kardeşin de ölmesi gerektiğini söyledik. Sevdikleri kız uğruna hayatlarını verecek ve onun yaşantısını iki hayalet olarak uzaktan seyredeceklerdi. Elena gün batımına doğru ilerleyecek, belki Matt Donovan’la evlenecek ve doktor olacaktı. Salvatore kadeşler de onu seyredecekti.” 

The Vampire Diaries’in uzun süre ekranda kalmasıyla bu fikir geçerliliğini yitirdi. Altıncı sezon sonunda Elena uzun bir uykuya yattı. Bu olayın ardından Stefan ile Caroline arasında bir aşk filizlendi. Böylece dizinin başlangıcındaki aşk üçgeni de son bulmuş oldu. Tüm bu gelişmelerin ardından Damon ve Elena’nın huzuru bulması daha mantıklı görünmüş. Bu sayede The Vampire Diaries yeni sonuna kavuşmuş oldu.