The Matrix 4

The Matrix 4 Filminin İsmi Belli Oldu

Wachowski kardeşlerin yöneteceği The Matrix 4 filminin ismi çok merak ediliyordu. Sonunda bu konuda net bir fikrimiz var!

2000’lerin başında sinemada devrim yaratan Matrix serisi geri dönüyor. Üç filmle izleyici karşısına çıkan Matrix serisi aradan geçen yıllara rağmen hala çok seviliyor ve konuşuluyordu. Özellikle ilk film ve bu filmde kullanılan yöntemler sinemanın gidişatını değiştirmişti. Aradan geçen uzun yılların ardından serinin dördüncü filmi çekiliyor. Üstelik Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss gibi isimler de geri dönüyor. Büyük merak yaratan dördüncü filmin adı sonunda belli oldu.

The Matrix 4 değil, The Matrix Resurrections!

Yahoo Finance‘in haberine göre dördüncü filmde çalışan makyaj sanatçısı Shunika Terry filmin yönetmenlerinden bir teşekkür hediyesi aldı. Bunu da Instagram hesabı üzerinden paylaştı. Fakat bu kutunun üzerinde filmin asıl ismi yazıyordu! İsmi çok kısa süreliğine görsek de bu paylaşım sayesinde filmin asıl isminin The Matrix Resurrections olduğu anlaşıldı.

Az önce de bahsettiğimiz gibi filmin başrollerinde Keanu Reeves ve Carrie- Anne Moss var. Morpheus karakterini canlandıran Laurence Fishburne ise yok! Aynı şekilde Agent Smith’e hayat veren Hugo Weaving de yok. Bu isimlerin yanında Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris ve Priyanka Chopra Jonas filmde rol alacak. Eğer salgın yüzünden gösterim tarihi yeniden değişmezse The Matrix Resurrections filmi 22 Aralık 2021’de vizyona girecek.