Shang Chi Çin

Shang Chi Çin Sinemalarında Gösterilmeyebilir

Marvel imzası taşıyan Shang Chi Çin sınırları içinde vizyona giremeyebilir. Bu durum şaşırtıcı olsa da bahsi geçen sebepler ise oldukça enteresan.

Orijinal ismi Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings olan filmde, Shang-Chi’nin maceralarına şahit olacağız. Babası tarafından ölümcül bir suikastçi olması için yetiştirilen bu karakter daha sonra kendi yolunu çiziyor. Ölümsüz bir suç baronu ve büyücü olan babasına karşı geliyor. Böylece kahramanlığa adım atıyor.

Shang Chi Çin Gösterimine Çıkmayabilir

Shang-Chi pek çok izleyicinin gözünde “Marvel’ın Çin’de rekor kırma” girişimiydi. Fakat Marvel’ın böyle bir girişimi varsa bile, başarısız olma ihtimali yüksek. Söylentilere bakılırsa 10 Yüzük Efsanesi filminin fragmanı Asya ülkelerinde beğenilmedi. Karakterin Çinli olması da özellikle Çin’de alacağı tepkilerin merak edilmesine sebep oluyordu. Burada ufak bir bilgi vermek gerekirse her yabancı film Çin’de vizyona giremiyor. Yapımlar bir sinema kurulunun denetiminden geçiyor. Çin değerlerine aykırı bir şey görülmemesi durumunda sinemaya girmesine müsade ediliyor. Söylentiler ise kurulun filmi beğenmediği yönünde.

  • Shang-Chi’nin Çin’i Amerikan etkisi altında kurtarıyor olması
  • Özgürlük mesajı verilmesi, kendi isteklerini kan bağının ve milletinin önüne koyması
  • Fragmandaki görüntülerden bazılarının kamplardaki Uygurları andırıyor olması
  • Oyuncunun kasıtlı olarak çirkin seçildiğinin düşünülmesi
  • Awkwafina’nın sesinin beğenilmemesi

BAKMADAN GEÇME: SHANG-CHİ KİMDİR? GÜÇLERİ NELER?

Yukarıda saydığımız sebeplerde Shang-Chi ve 10 Yüzük Efsanesi filminin Çin’de vizyona girmeme ihtimali bulunuyor. Marvel’ın filmde değişiklik yaparak yeniden başvuru yapacağı düşünülüyor. Bakalım neler olacak?