Wiccan ve Speed

Scarlet Witch ve Vision Çiftinin Çocukları: Wiccan ve Speed

Disney+ platformuna özel olarak hazırlanan WandaVision dizisinde enteresan gelişmeler yaşanıyor. Wanda ve Vision çifti anne ve baba olacak! Peki Wanda ikizlere nasıl hamile kaldı? Başlarına neler geldi? Wiccan ve Speed kim? Onların ne gibi güçleri var?

Wanda Nasıl Anne Oldu?

Wanda ve Vision çiftinin çocuk sahibi oluşu 1985’te yayınlanan The Vision and the Scarlet Witch çizgi roman serisinde gerçekleşti. Çocuk sahibi olmak isteyen Wanda büyü yardımıyla hamile kaldı. Çünkü Vision’ın baba olması mümkün değildi. Bu sayede Billy ve Tommy dünyaya geldi. Bir süre Wanda harika bir hayat içindeydi fakat dünyasının alt üst olması uzun sürmedi. Öğrendik ki Wanda farkına varmadan kendini şeytan olarak adlandıran Mephisto’nun ruhundan iki parça yutmuştu. Bu parçalar da Billy ve Tommy’nin ruhunu oluşturmuştu. Bu gerçek ortaya çıkınca Mephisto, Billy ve Tommy’nin ruhunu emdi. Bu da ölümlerine sebep oldu. Wanda bu acı karşısında kendini kaybetti. Normale dönmesi akıl hocası Agatha Harkness’ın anılarını silmesiyle mümkün oldu. Böylece çocuklarını tamamen unuttu.

Wiccan ve Speed

Sonradan öğrendik ki, Billy ve Tommy ortadan kaybolmamıştı. Reenkarne olmuşlar ve ruhları başka bedenlere girerek yeniden dünyaya gelmişlerdi. Onlar uzun süre Billy Kaplan and Tommy Shepherd ismiyle büyüdüler. İkiz olmalarına rağmen farklı aileler tarafından yetiştirildiler ve uzun süre ayrı kaldılar. Kendilerini sıradan çocuklar zannediyorlardı. Asıl kimliklerinden haberleri yoktu. Bu durum sonradan değişti. Ergenlik çağına geldiklerinde güçleri yavaş yavaş kendini göstermeye başladı. Daha sonra süper kahraman isimleri ise Wiccan ve Speed oldu. Kardeşlerin dış görünüşü ise anneleri Wanda ve dayıları Pietro’ya benziyordu. İsminden de anlayabileceğiniz üzere Speed insan üstü hızlı şekilde hareket edebiliyor. Yani dayısı Quicksilver’a benziyor. Ancak Quicksilver’ın yeteneklerinin yanı sıra ekstra bir yeteneği daha var. Speed objelere dokunup, titreşim yardımıyla onların patlamasını da sağlayabilior. Billy ise annesi gibi bir cadı diyebiliriz. Gerçekliği değiştirebiliyor, teleport ile istediği yere gidebiliyor, enerjiyi kullanıp patlamalar yaratabiliyor. Ayrıca Wiccan’ın kıyafetleri Thor’u andırıyor.

Wiccan ve Speed aynı zamanda Young Avengers (Genç Avengers) ekibinde gördüğümüz isimler. Hatta Wiccan, Young Avengers’ın kurucularından biri. Sonra bu ekibe ikizi olan Speed de dahil oluyor. Bu ekipte Hulking, Iron Lad ve Kate Bishop gibi isimler de yer alıyor. Kate Bishop’ı yakında Hawkeye dizisinde göreceğiz. Bu da şu demek oluyor: Young Avengers ekibini yakın gelecekte Marvel Sinematik Evreni’nde de görebiliriz!