Sam Wilson

Sam Wilson Ne Zaman Captain America Olmaya Karar Verdi?

The Falcon and the Winter Soldier dizisinde Sam Wilson’un Captain America ismini devralmasına şahit olduk. Peki Sam Wilson bu kararı tam olarak ne zaman verdi?

Sam Wilson’u canlandıran Anthony Mackie geçtiğimiz günlerde USA Today‘e konuştu. Karakterinin Kaptan Amerika ismini devralmaya karar verdiği spesifik anı anlattı.

“Kararını verdiği an Bucky ile kalkanı kullanma antremanı yaptıkları sahneydi. Amerika bazı konuları kabul etme konusunda sıkıntı yaşıyor. Bunlardan biri de siyahi Amerikalılar ve onların ülkenin geldiği noktaya sağladıkları katkı. Bucky’nin Sam’e “Siyahi birinin Captain America olmasının nasıl bir şey olduğunu düşünemedik.” demiş olması çok kıymetliydi. Bu Sam’in kararının değiştiği noktaydı. Bu Sam için bir arınma gibiydi. O zamana kadar yaşadığı acıdan ve öfkeden arınmış oldu. Bu sayede hayatının gittiği yönü değiştirdi ve Captain America olma fikrini kabullenebildi.”

BAKMADAN GEÇME: ANTHONY MACKİE’NİN İLK CAPTAİN AMERİCA 4 AÇIKLAMASI

Genel olarak The Falcon and the Winter Soldier dizisinde Sam Wilson’un ve siyahi Amerikalıların yaşadığı sıkıntılara başarılı bir şekilde parmak basıldığını gördük. Captain America isminin neyi temsil ettiği, kimi temsil ettiği konusuna güzel değinildi. Finalde Isaiah Bradley’nin hakkının verilmesi de yine Marvel hayranlarını fazlasıyla tatmin etti. Sam’in dizinin en başında bu ismi kabullenmeyip, sonradan yaşadıklarıyla birlikte Captain America olma kararı alması da izleyici için çok daha anlamlı oldu. Sam Wilson’u Kaptan Amerika olarak görmek istemeyen bir kitle bu hikaye akışı sayesinde bu kararı kabullendi.