Rocky ve James Bond

Rocky ve James Bond Filmlerinin Yeni Sahibi Amazon

Amazon, Rocky ve James Bond gibi filmlerle adını duyuran MGM stüdyolarını 8.45 milyar dolara satın aldığını duyurdu.

Bir yılı aşkın süredir çeşitli şirketlerle satın alım görüşmeleri gerçekleştiren MGM, 2020’nin ocak ayında Apple ile potansiyel bir satın alım için görüşme gerçekleştirdi. Ancak görüşmeden sonuç çıkmadı. Son olarak Amazon ile görüşme gerçekleştiren şirket, Amazon ile anlaştığını duyurdu. Amazon’un çarşamba günü yaptığı açıklamada, MGM stüdyolarını 8.45 milyar dolara satın alacağın açıkladı. Sonra da film endüstrisinde şimdiye kadarki en cesur hamlesini yapacağını söyledi.

MGM STÜDYOLARI

Metro-Goldwyn-Mayer, Inc., (MGM) daha çok film ve TV programları üretimi ve dağıtımında faaliyet gösteren bir medya şirketi. Sessiz film döneminin sonundan II. Dünya Savaşı’na kadarki süreçte Metro-Goldwyn-Mayer stüdyoları, sağladığı imkânlar ile Hollywood‘daki en önemli film stüdyosu olmuştur.

Rocky ve James Bond Filmleri Amazon’a Geçti

James Bond serisi, Creed: Efsanenin Doğuşu ve Pembe Panter yapımları ile ününe ün katan stüdyo geçtiğimiz sene iflas haberini vermişti. MGM, yani Metro-Goldwyn-Mayer Stüdyoları 1924 yılında açılışını yapmıştı. 2020, stüdyonun sonunu getirdi. Amazon’dan yapılan açıklamada, MGM’in mirasının ve film kataloğunun korunacağı ve kullanıcılara, stüdyonun filmlerine ve TV kataloğuna daha geniş kapsamlı erişim sağlanacağı belirtildi.

BAKMADAN GEÇME: KAGUYA-SAMA: LOVE İS WAR OVA İNCELEMESİ

Prime Video ve Amazon Studios Kıdemli Başkan Yardımcısı Mike Hopkins, anlaşmaya ilişkin, satın alma anlaşmasının arkasındaki gerçek finansal değer’in, zengin katalog olduğunun altını çizdi. Hopkins, Çok heyecan verici diye nitelendirdiği anlaşmanın ayrıca pek çok fırsat sunduğunu vurguladı. MGM’nin içerik kataloğunda 4 bin film ve 17 bin TV şovu bulunuyor.