Peaky Blinders 6. Sezon

Peaky Blinders 6. Sezon İle Bitecek! Peki Sonra?

Son yılların en sevilen dizileri arasında yer alan Peaky Blinders 6. sezon ile birlikte izleyicilere veda etmeye hazırlanıyor. Fakat kahramanlarımızın hikayesi farklı formlarda devam edebilir!

BBC’nin en dikkat çekici işlerinden biri olarak anılan Peaky Blinders yeni bölümleri merakla beklenen bir yapım. Başrolünde Cillian Murphy’i gördüğümüz yapım Tommy Shelby ve onun ailesinin başından geçenleri konu ediyor. Gerçek olaylara, gerçek bir çetenin hikayesine dayanıyor fakat anlattığı hikaye tamamen kurgusal. Shelby ailesi zamanla daha fazla güç ve para kazanmaya başlıyor. Böylece Birmingham’ın en güçlü ailesine dönüşüyorlar.

Peaky Blinders 6. Sezon Sonrası Planları

Diziyi kendisi de Birmingham’lı olan Steven Knight yarattı. Senaryosunu da o kaleme alıyor. Steven Knight çok sevilen Peaky Blinders’ın 6. sezonla birlikte ekranlara veda edeceğini açıkladı. Onun bu sözleri dizinin hayranlarını fazlasıyla şaşırttı. Başarılı yazar daha önce dizinin en azından yedi sezon devam edeceğini söylemişti. Fakat aradan geçen zamanla birlikte fikrini değiştirmiş görünüyor. Bu karar değişikliğinin sebebi pandemi olabilir. Özellikle İngiltere Covid-19 konusunda ciddi sıkıntılar yaşıyor.

Elbette bu Peaky Blinders’ın hikayesinin tamamen son bulacağı anlamına gelmiyor. Steven Knight yaptığı açıklamada şu sözleri sarf etti:

“Peaky Blinders’ın şimdiye kadarki en iyi sezonuyla geri dönecek ve hayranlarımızın yeni bölümlere bayılacağına eminim. Dizi yakında son bulacak olsa da, hikaye farklı bir formda devam edecek.”

Steven Knight bu açıklamasında bizlere ipucu vermese de, Sonradan dizinin finalinin sinema filmiyle yapılacağı açıklandı. Biliyorsunuz, bu daha önce pek çok popüler dizinin kullandığı bir yöntem. Ekranlarda diziyi sonlandırıp, hikayeyi bir sinema filmiyle taçlandırmak. Elbette bunun için iyi bir hikaye gerekiyor. Steven Knight bu konuda hazırlıklı gibi görünüyor.