netflix türkiye

Netflix Türkiye Abonelik Fiyatlarına Zam Geldi

İçerik çeşitliliğiyle dikkat çeken Netflix Türkiye abonelik fiyatlarında değişikliğe gitti. Yeni fiyatlandırmalar izleyicilerin ikiye bölünmesine sebep oldu.

Dijital platformların sayısı her geçen gün artarken, Netflix bu alandaki ağırlığını korumaya devam ediyor. Hem kütüphanesinin genişliğiyle hem de orijinal yapımlarının fazlalığıyla adından söz ettiriyor. Bu durum da Netflix’in Türkiye içinde kısa sürede yayınlaşmasına vesile olmuştu. Elbette bu yaygınlaşmada Netflix’in uygun fiyatlarının da etkisi vardı. Fakat değişen döviz kurunun etkileri Netflix’e de yansıdı. Platform Türkiye’de fiyat değişikliğine gittiklerini duyurdu.

Netflix Türkiye Abonelik Ücretleri

Temel Paket: 17,99 TL’den 26,99 TL’ye
Standart Paket: 29,99 TL’den 40,99 TL’ye
Özel Paket: 41,99 TL’ye 54,99 TL’ye çıktı.

Temel pakette video kalitesi 480p. Çözünürlük standart pakette 1080p’ye çıkıyor. En üst pakette ise 4K Ultra HD izleme imkanı sunuluyor. Elbette paketlerin tek avantajı video kalitesi değil. İlk pakette aynı anda iki kişi Netflix’i kullanamıyor. Aktif kullanıcı sınırı bir. Standart pakette iki kişi aynı anda farklı Netflix hesaplarından izleme yapabiliyor. Özel pakette ise bu sayı dörde çıkıyor.

Bakmadan Geçme: Çağatay Ulusoylu Kağıttan Hayatlar Filminden İlk Fragman

Elbette Netflix Türkiye abonelik fiyatlarına gelen bu zam, sosyal medyada tepki çekti. Kimi kullanıcılar bu zamların çok fazla olduğunu ve hesaplarını iptal etmeyi düşündüklerini yazdı. Bazıları ise yükselen döviz kuru doğrultusunda bu zamların insaflı olduğunu, bu yüzden de kullanmaya devam edeceklerini ifade etti. Bakalım zamlar Netflix Türkiye abone sayılarını nasıl etkileyecek?