Arcane

Netflix Duyurdu: Arcane Sonunda Çıkıyor

Riot Games’in Runeterra evrenininde geçecek olan Arcane animasyon dizisinin tanıtımı sonunda çıktı. Şirketin 10. yıl kutlamalarında ilk kez gösterdiği mini animasyon dizisi salgın yüzünden ertelenmişti. Yeni yapılan tanıtımla dizinin 2021 sonbaharında yayınlanacağı kesinleşti.

Tanıtımda hikayelerini izleyeceğimiz karakterlerin Jinx ve Vi olduğu ortaya çıkmış oldu. Jinx ve Vi Riot tarafından tam olarak açıklanmamış iki karakterdi. Kardeş olduklarından şüphelenen oyuncular Riot’a bunu sorduklarında net bir cevap alamadılar. Bunun üzerine oyuncular teori üretmeyi sürdürdü. Dizinin bu iki karakter üzerine yoğunlaşması sebebiyle oyuncular kafalarındaki sorudan kurtulacak gibi görünüyor. Oyuncular Zaun’un DELİFİŞEK Jinx’i ve Piltover Fedaisi Vi’nin asıl hikayesini izleyeceğimiz bu diziden çok umutlu.

Arcane Karakterlerini Tanıyalım

Jinx evi Zaun şehrinde bulunan çatlak bir karakter. Tek eğlencesi bir yerleri patlatmak ve insanlara eşek şakası yapmak. Riot’un sitesinde Jinx’i Zaunlu genç bir mucit olarak hatırlayanların varlığından bahsediyor. Bir kız kardeşi olduğunu oyun içerisindeki “Ben mi deliyim sen bir de kız kardeşimi gör!” repliğinden dolayı biliyoruz. Jinx’ten bahsedip en yakın arkadaşlarından bahsetmemek olmaz: Dan Dan ve Kılçık. Dan Dan makineli silahının ismi, Kılçık ise roketatarının ismi. Onların Jinx’in en yakın arkadaşları olduğunu söyleyebiliriz. Şu sıralar Pembeli Güzel diye bahsettiği Vi’ye kafayı takmış durumda.

BAKMADAN GEÇME: NETFLİX DİZİSİ SWEET TOOTH İLK FRAGMANIYLA KARŞIMIZDA

Vi şu an Piltover’da Şehir Muhafızlarına yardım ediyor. Piltover Şerifi Caitlyn ile ortak oldu ve suçluları yakalıyor. Geçmişine baktığımızda onun da Zaun’dan çıktığını görüyoruz. Zaun’da geçirdiği çocukluğuna dair pek bir şey hatırlamasa da oradan geldiğini biliyor. Sonsuz Uçurum haritasında satıcı olan Lyte, Vi ondan bir şeyler aldığında “Kız kardeşine benziyorsun. Dur bundan bahsetmemeliyim.” diyor. Bu replikten Vi’nin de bir kardeşi olduğunu biliyoruz. Bir zamanlar sokak çeteleriyle insanları soyan Vi yaşanan bir kaza sonrası yakalanıyor. Bu yüzden bir daha suçlululara güvenmeyi asla düşünmüyor. Şu sıralar Zaunlu mavi saçlı bir serseriye takıntılı olduğu dedikoduları dolanıyor.

Piltover

Gelişimin asla durmadığı, ticaret sayesinde sürekli olarak büyen bir şehir. Buraya ait olan Hextech teknolojisi sayesinde teknolojinin başkenti olmuş diyebiliriz. Piltover’da kanun koruyucular olduğundan dolayı teknoloji burada kontrollü olarak gelişiyor.

Zaun

Piltover’ın kötü ikiz kardeşi diyebiliriz. Gelişim burda da asla durmaz. Piltover’ın altındaki derin kanyonda büyüyen bir şehir. Havası denetlenemeyen sanayi nedeniyle toksik ve zehirli. Fakat ilerlemiş kimya ve mekanik vücut takviyeleri sayesinde insanlar gayet normal bir şekilde yaşayabiliyorlar.