Sweet Tooth

Netflix Dizisi Sweet Tooth İlk Fragmanıyla Karşımızda

4 Haziran 2021‘de yayınlanacak olan Sweet Tooth dizisine ait ilk fragman Netflix tarafından gösterime sunuldu. Böylece diziye dair ilk ipuçlarını elde ettik.

Sweet Tooth aslında Jeff Lemire tarafından yazılan ve çizilen, DC Comics tarafından basılan bir çizgi roman. Kendine ait bir evreni olan çizgi roman Şeker Canavarı olarak bilinen melez bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Konusu itibarıyla post apokaliptik bir dünyada geçiyor.

Dizinin başta Hulu’da yayınlanması bekleniyordu ama geçen sene mayıs ayında platform değiştirdiğini açıkladı. Ardından da Netflix’te yayınlanacağı anlaşıldı. Dizi 8 bölümden oluşacak ve Şeker Canavarı‘nın hikayesini anlatacak. Dizinin hikayesinden kısaca bahsedecek olursak, olayların yaşandığı dünyada ölümcül bir virüs ortaya çıkıyor. Bu virüsten sonra insan ve hayvan melezi çocuklar doğmaya başlıyor. Bu yeni melez çocuklar virüse karşı bağışıklı bir biçimde doğdukları için insanların hayatta kalması konusunda bir kurtuluş yolu olarak görülüyor. Bu yüzden bir grup insan ilaç geliştirebilmek amacıyla bu çocukların peşlerine düşüyor. Başka bir grup ise virüsün nedeni olarak bu çocukları görüyor. Bu yüzden melez çocukları avlıyorlar.

BAKMADAN GEÇME: GREEN LANTERN DİZİSİNİN BAŞROLÜ BELLİ OLDU

Dizinin yazarlığını ve yönetmenliğini Jim Mickle yaparken, baş yapımcılığını ise Susan Downey ve Robert Downey Jr üstleniyor. Başroldeki 11 yaşındaki genç oyuncu Christian Convery‘i Gus karakterini (Şeker Canavarı) canlandırırken izleyeceğiz. Ona Will Forte, Nonso Anozie ve Adeel Akhtar eşlik ediyor. Hikayenin bize neler sunacağını dizi yayınlandığında hep birlikte göreceğiz.