Gölge ve Kemik

Netflix Dizisi Gölge ve Kemik 1. Sezon Detayları

Amerikan yazar Leigh Bardugo’nun kitap serisi Gölge ve Kemik dizi olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Orijinal ismi Shadow and Bone olan bu hikayenin uyarlamasını nasıl olacağı büyük merak konusu.

Shadow and Bone dizisinin baş yazarlığını Arrival ve Bird Box gibi yapımlardan tanıdığımız Eric Heisserer üstleniyor. Başrollerde Ben Barnes, Jessie Mei Li, Freddy Carter, Amita Suman, Kit Young ve Archie Renaux gibi isimler yer alıyor. Jessie Mei Li karşımıza Alina Starkov karakteriyle çıkıyor. Eskiden harita yapan bir yetim olan Alina’nın özel güçleri olduğu fark ediliyor. Ben Barnes ise General Kirigan olarak boy gösteriyor. Onu aynı zamanda The Darkling ismiyle de biliyoruz. Freddy Carter, Kaz Brekker karakterine hayat veriyor. Amita Suman ise Inej Ghafa’yı canlandırıyor. Kit Young keskin atış yeteneğiyle öne çıkan Jesper Fahey oluyor. Son olarak Archie Renaux’u Mal Oretsev olarak göreceğiz. Bu karakter Alina’nın çocukluk arkadaşı olacak.

Gölge ve Kemik 1. Sezon Özeti

Savaşın parçaladığı bir dünyada geçen Gölge ve Kemikler’de Alina Starkov ön plana çıkıyor. Onun şaşırtıcı yetenekleri ülkesinin serbest kalmasına yardımcı olabilecek bir güç olarak görülüyor. O yeni güçlerine alışmak ve kabullenmekte zorluk çekerken hem yeni arkadaşlar hem de yeni düşmanlar ediniyor.

Bakmadan Geçme: Jupiter’s Legacy 1. Sezon Detayları

Gölge ve Kemik dizisinin ilk sezonu 23 Nisan’da Netflix’te yayınlanacak. Dizinin Türkçe altyazılı fragmanını aşağıda bulup izleyebilirsiniz. Bakalım serinin hayranları diziyi beğenecek mi?