Marvel

Marvel Dizileri İçin Emmy Çalışmalarını Başlattı

Marvel stüdyoları bu sene izleyici karşısına çıkan WandaVision ve The Falcon and The Winter Soldier için Emmy adaylığı sürecini başlattı. Bu iki dizinin aldığı olumlu yorumlar stüdyonun harekete geçmesine vesile olmuş gibi görünüyor.

Bildiğiniz gibi süper kahraman yapımları genelde ödül törenlerinde görmezden geliniyor. Bunun elbette bazı istisnaları var. Örneğin Heath Ledger‘ın Joker performansıyla en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü kazanması gibi. Fakat bu konudaki ön yargı hala devam ediyor. Gişe yapımı olarak görülen bu filmlerin ödül törenlerinde görmezden gelindiğini söyleyebiliriz. Stüdyo ise bu gidişatı değiştirmek istiyor.

Marvel Süreci Başlattı

Son gelişmelere bakılırsa Marvel, WandaVision ve The Falcon and The Winter Soldier için Emmy adaylığı çalışmalarına başladı. Emmy veya farklı bir ödüle adaylık kazanmak için başvuru yapmak gerekiyor. Ardından kampanyayı duyuruyorsunuz. Son olarak da komite aday olmaya layık gördüğü yapımları veya isimleri duyuruyor. Marvel de benzer bir çalışmayı WandaVision ve The Falcon and The Winter Soldier için başlattı.

BAKMADAN GEÇME: GAL GADOT JOSS WHEDON İDDİALARINI AÇIKLIĞA KAVUŞTURDU

Diziler için hazırlanan posterlerde yapılan dikkat çekici yorumlar öne çıkartılıyor. Mümkün olduğunda ekipteki herkese yer verilmiş gibi görünüyor. Asıl merak ettiğimiz ise bu kampanyanın ne kadar ciddiye alınacağı. Emmy Ödülleri komitesi Marvel dizilerini gerçekten değerlendirmeye alacak mı, yoksa görmezden mi gelecek? Hep birlikte göreceğiz!