Black Panther 2

Lupita Nyong’o Black Panter 2 Gidişatından Memnun

Marvel Black Panther 2 çalışmalarına Chadwick Boseman olmadan devam ediyor. Sürece dair ilgi çekici bir açıklama serinin önemli isimlerinden biri olan Lupita Nyong’o’dan geldi.

Black Panther 2 Nasıl Olacak?

Serinin başrolünde yer alan Chadwick Boseman’ı 2020 yılında daha 43 yaşındayken kolon kanseri yüzünden kaybetmiştik. Black Panther filminde Chadwick Boseman’ın canlandırdığı T’Challa’nın hayatında önemli bir yeri olan Nakia’yı canlandıran Lupita Nyong’o gelecek olan filmle alakalı açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalara bakacak olursak filmin çekimlerine ne zaman başlanacak bilmesek de Black Panther 2’nin çalışmalarının tam gaz devam ettiğini söyleyebiliriz. Lupita Nyong’o Yahoo Entertainment‘e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“İnsanlar ‘Geri döneceğin için heyecanlı mısın?’ diye soruyor. Heyecan doğru kelime değil bence. Konu Black Panther 2 olunca endişeli ve düşünceliyim. Chadwick Boseman’ın kaybı benim için hala taze. Sete adım attığımda Chadwick’in orada olmayışının nasıl hissettireceğini hayal bile edemiyorum. Ryan gibi bizim hislerimizi anlayabilen, acımızı paylaşan bir lidere sahibiz. Onun ikinci filmi şekillendirdiği fikri ise ekibimizin ve tüm dünyanın yaşadığı kayba çok saygılı. O yüzden ikinci filmi çekmek hem ruhsal hem duygusal açıdan doğru şeymiş gibi hissettiriyor. O yüzden ekiple tekrar bir araya gelip, Chadwick’le birlikte başlattığımız bu işi onurlandırmak, onun ışığını taşımaya devam etmek için sabırsızlanıyorum. Çünkü bize öyle bir ışık bıraktı ki yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor. Bundan eminim.”

BAKMADAN GEÇME: SONY’DEN CANLI KANLI SİLK DİZİSİ GELİYOR

Ryan Coogler daha önce yaptığı bir açıklamada Chadwick Boseman olmayan bir Black Panther filmi yazmanın şu ana kadar yaptığı en zor şey olduğunu söylemişti. Korona yüzünden veya başka bir nedenden dolayı filmin vizyon tarihinde değişiklik olmazsa Chadwick Boseman’ın olmayacağı bir Black Panther 2 filmini 8 Temmuz 2022‘de izleyeceğiz.