loki

Loki Dizisinde Hangi Loki Versiyonlarını Görebiliriz?

Haziran ayında izleyici karşısına çıkacak olan Loki dizisinde farklı Lokileri bir arada görme ihtimalimiz bulunuyor. Peki bu Lokiler kimler olabilir? Tahminlerimizi bu yazıda topladık.

Leydi Loki

Karakterin kadın versiyonu Leydi Loki’ydi. Onu ilk olarak Marvel çizgi romanlarında 2004 senesinde görmüştük. Avengers: Disassembled serisinde kahramanımız Leydi Sif için hazırlanan bedeni çalmıştı. Thor ve Avengers’ı manipüle etmeye çalışmıştı. Dizide de Sophia Di Martino’nun bu karakter olarak karşımıza çıkacağı tahmin ediliyor.

Başkan Loki

Dizinin fragmanında Amerika’da başkanlık yarışına giren Loki’yi de görmüştük hatırlarsanız. Marvel çizgi romanlarında “Vote Loki” isimli bir mini seri bulunuyor. Bu versiyonu da bir şekilde göreceğimizi tahmin ediyoruz. Fakat gördüğümüz Avengers’tan kaçmış hali mi olacak yoksa alternatif zaman çizgisindeki farklı bir versiyon mu, bilmiyoruz.

İnsan Loki

Farklı bir sürü alternatif olur da, insan hali olmaz mı? Marvel Sinematik Evreni’nde Thor tüm güçlerinden arındırılmış olarak dünyaya sürülmüştü. Sonra yeniden Mjölnir’e layık olması gerekmişti. O zamana kadar da normal bir insan gibi yaşamak zorudna kalmıştı. Benzer bir durum Loki’nin de başına gelebilir. Bu sefer onu güçleri olmadan hayatta kalmaya çalışırken görebiliriz.

Kral Loki

Marvel çizgi romanlarında 2014 senesinde Agent of Asgard serisinde kral Loki’yi görmüştük. Bu seride Loki’nin dünyada yönetimi ele geçirdiğine ve insan ırkının soyunun tükendiğine şahit olmuştuk. Agent of Asgard fazlasıyla zaman yolculuğu içeren bir seriydi. Farklı evrenlerde farklı Lokiler göreceksek, Kral Loki’nin de gösterilme ihtimali var.

Bakmadan Geçme: US Agent John Walker Kimdir?

Çocuk Loki

Marvel tarafından 2010 senesinde çıkartılan Seige serisinde kahramanımız Hela’yı manipüle ediyor ve defterinden ismini çıkartmasını sağlıyordu. Ölümden sonra çocuk olarak yeniden doğuyordu. Fakat geçmişe dair hiçbir şey hatırlamıyordu. Asgardlılar ona güvenmese de çocuk versiyonu aslında iyi şeyler yapmaya çalışyordu.

Elbette bunlar bizim ilk aşamada aklımıza gelen ihtimallerden ibaret. Çok daha fazlasını ve çok daha farklı versiyonları Marvel’ın merakla beklenen yeni dizisinde görebiliriz. Altı bölüm sürecek ilk sezon 11 Haziran’da başlayacak. Biz de bu bölümleri büyük bir heyecanla bekliyoruz!