Black Order kimdir

Karakter Rehberi: Thanos’un Ordusu Black Order Kimdir?

Avengers: Infinity War ve Avengers Endgame filmlerinde gördüğümüz Black Order herkes tarafından merak ediliyor. Peki Thanos’un ordusu olarak tanıdığımız Black Order kimdir?

Black Order Kimdir? Ne zaman Ortaya Çıktı?

Thanos’un kişisel ordusu Black Order aslında fazlasıyla yeni bir oluşum. Tamam Thanos daha en başında ordu oluşturup fetihlere başlamıştı ama Black Order 2013 yılında Jonathan Hickman, Jorome Opena ve Jim Cheung tarafından yaratıldı. İlk defa da Infinity crossover hikayesinde gördük. Captain America’nın Avengers üyelerini Builders isimli uzaylılarla savaşmaya götürmesinin ardından dünya savunmasız kaldı. Thanos ve Black Order da dünyaya saldırdı. Asıl amaçları Thanos’un Inhuman oğlu Thane’i bulmaktı. Bu hikaye sırasında Black Order’ın iki adet generali Ebony Maw ve Black Dwarf öldürüldü. Birçok asker ve diğer üst seviyeliler de Thane tarafından yakalandı.

Ancak, Black Order burada bitmedi. Thanos kalan üyeleri etrafında toplayıp çalışmalarına devam etti. Hatta 2015 yılındaki Secret Wars hikayesinde bu ekip yeniden karşımıza geldi. Secret Wars olaylarından sonra Black Order ciddi bir darbe aldı. Ancak, Corvus Glaive bu ekibi kendi liderliği altında tekrar kurdu.

Corvus Glaive’in bu hareketi her ne kadar bu birlik için iyi olsa da Thanos bu durumdan hiç memnun kalmadı tabii. Eski askerinin bu hareketinin ardından Thanos Corvus Glaive’i öldürdü. Daha sonra da Hela ile bir ittifak kurdu. Bu ittifağın kurulmasının ardında da Hela Proxima Midnight ve Black Swan’ı öldürdü. Böylece Thanos’un kendi kurduğu ekibin sonu gelmiş oldu.

Yeni Avengers çizgi romanlarında Black Order’ı yeniden göreceğiz gibi duruyor ama detaylar henüz belirsiz.

Black Order Üyeleri

Black Order’ın başında (Thanos’u saymazsak), beş tane general bulunuyor. Thanos tarafından özel olarak seçilen bu ekip korkutucu yetenekleri ve güçleriyle karşımıza geliyor. Gelin hemen bakalım bu generaller kimmiş.

1. Corvus Glaive

Thanos tarafından en çok tutulan general olan Corvus Glaive, insan üstü güç ve hızına ek olarak ucunda her şeyi kesebilen bir bıçağın bulunduğu bir silah kullanır. Bu asası elinde olduğu sürece Corvus tam anlamıyla ölümsüzdür.

2. Proxima Midnight

Corvus’un eşi olan Proxima muazzam gücünün yanında Black Order’ın en yetenkli dövüşçücüsüdür aynı zamanda. Dövüşteki yeteneklerine ek olarak saf ışıktan oluşan ve asla ıskalamayan mızraklar fırlatır.

3. Black Dwarf

Corvus’un kardeşi olan Black Dwarf Black Order’ın güç kaynağıdır desek pek de yanlış olmaz. Üstün gücü ve dayanıklılığı sayesinde durdurulamaz bir savaşçı olduğunu söyleyebiliriz.

4. Supergiant

Güçlü bir telepat olmasının yanında ileri düzey teknolojiyi kullanan Supergiant, korkutucu bir general olarak karşımıza geliyor.

5. Ebony Maw

Diğer üyelerin aksine savaşçıdan çok bir düşünür diyebileceğimiz Ebony Maw, yüksek zekasını sahip olduğu manipülasyon yetenekleriyle birleştirip kurbanlarına istediği şeyleri yaptırabilmektedir.