Gambit kimdir

Karakter Rehberi: Gambit Kimdir?

İnişli çıkışlı bir süreçten geçtikten sonra Channing Tatum’un başrolünde olduğu Gambit filmi iptal edildi. Peki filmini izleyemediğimiz Gambit kimdir?

Gambit filmi uzun süre hazırlık aşamasında kaldı. Yönetmen koltuğunda Gore Verbinski olacaktı. Channing Tatum da Gambit’in kendisi olarak karşımıza çıkacaktı ancak bu planlar suya düştü. İnişli çıkışlı bir süreçten geçtikten sonra Channing Tatum’un başrolünde olduğu Gambit filmi iptal edildi. Peki filmini izleyemediğimiz Gambit kimdir?Peki Gambit’i ne kadar iyi biliyorsunuz? Gambit kimdir? Nedir? Bu yazımızda kısa bir şekilde bu sorulara cevap vermeye çalıştık.

Gambit kimdir

Peki Gambit Kim?

Gambit ilk olarak 1990’larda yayınlanan Uncanny X-Men serisinde karşımıza geldi. Hatta ben çocukken okuduğum X-Men çizgi romanlarında kendisi Cyclops’tan sonraki favorimdi. Neyse, ne diyorduk? Evet, Gambit 1990’larda Marvel’a dahil oldu. Shadow King’in elinden Storm’u kurtarmasıyla da bir anda kendini sahne ışıklarının altında buldu diyebiliriz. Uzunca bir süre kendisine ait gizemi koruyup, popülerliliği artırsa da Mutant Massacre isimli olayla bağlantısı olduğu anlaşılınca bir daha asla eskisi gibi olmadı. Eh, yine de X-Men köklü üyelerinden biri olduğu da ortada.

Karakter Rehberi: Loki Kimdir?

Gerçek adı Remy LeBeau olan Gambit aslında bir hırsız ve dolandırıcı. Kendisi Hırsızlar Loncası’nın (Thieves Guild) eski bir üyesi. Hırsızlık ve aldatma yeteneklerinin nereden geldiğini rahatça söyleyebiliriz sanırım. Aynı zamanda Hırsızlar Loncası sağolsun, Gambit yakın dövüşte de fazlasıyla yetenekli olduğunu söylememiz gerekir. Hırsızlar Loncası günlerinde Gambit Bella Donna Boudreux ile evlenmiş olsa da, X-Men döneminde kendisinin Rogue ile yakınlaştığını söylememiz de gerekir. Eh, Rogue’un yeteneklerinden dolayı herhangi bir ilişki ne kadar mümkün olursa o kadar işte. Bu filmde de bu iki kadını da görmeyi bekliyorum ben açıkçası. Hırsız ve dolandırıcı geçmişi sık sık X-Men üyeleri ile arasını bozsa da aynı Wolverine gibi o da aslında iyi bir kalbe sahip. En sonunda evim diyebileceği yer de zaten X-Men malikanesi oldu.

Gambit kimdir

Gambit’in Güçleri

Gambit’in mutant güçleri ise benim favorim arasında yer alıyor. Wolverine ya da Deadpool gibi iyileşme yeteneği de cazip şimd ama bu da oldukça güzel. Gambit’in vücudu sahip olduğu mutant gücü sayesinde bio-kinetik enerji üretiyor. Bu enerjiyi de çok farklı şekillerde kullanıyor kendisi zaten. Gambit, mutant yetenekleri sayesinde ekstra hızlı ve ekstra güçlü. Ancak, asıl gücü sahip olduğu bu enerjiyi cansız objelere aktarabilmesi. Hatta imzası haline gelen saldırısını hepimiz biliyoruz. İskambil kartlarından bahsediyorum tabii ki!

Gambit, sahip olduğu bu enerjiyi istediği objeye yönlendirebiliyor. Bu şekilde de öldürücü olduğu kadar patlayıcı olan bir silah yaratmış oluyor. Eski bir hırsız ve dolandırıcı olmasını da düşününce yanında hep birkaç deste iskambil kağıdı taşıyan karakterimiz her bir kartı enerjiyle yükleyip bunları hem doğrudan saldırı hem de patlayıcı olarak kullanabiliyor. Ancak, bu gücünü objelere aktarabilmesi için onlara dokunması gerekiyor.

Channing Tatum umarım bu karakteri başarılı bir şekilde beyaz perdeye taşır. X-Men dünyasında önemli bir yeri olan bu karakteri izlemek için şimdiden sabırsızlanıyorum.