Kaguya-sama

Kaguya-sama: Love is War OVA İncelemesi

Kaguya-sama kanlı canlı yine karşımızda! Japonya’da 22. cildin yayımlanması ile birlikte DVD şeklinde OVA (Orijinal Video Animasyon) olarak karşımıza çıkan bu bölüm nasıl olmuş inceleyelim.

Fakat başlamadan önce uyarımı yapmayı da unutmayayım, bu incelemede bölüm hakkında bir dolu spoiler yer alıyor.

Serinin büyük bir hayranı olarak bölümün çıkmasını uzun süredir beklemekteydim. Ta ki bölümden fragman gelene kadar… Öncelikle şunu söylemeliyim ki bu OVA bölümü manganın Darkness 1 & 2 (64.5 & 83.5) bölümleri ve 96. bölümü olan “Kaguya Wants to Feed Him” bölümlerini içeriyor. Peki endişelenme sebebim neydi? Bu Darkness 1. ve 2. bölümleri ana karakterlerimizin ecchi içeriklere nasıl tepkiler verdiği üzerine bölümlerdi. İster istemez ecchi bulunduran bölümler oluyor bunlar. Mangada bu en minimal şekilde veriliyor diyebilirim. Yapacağı esprisini yapıp çok uzatmadan bitiriyor bu kısımları. Beni endişeye düşüren şey fragmanın bize gösterdiği kadarı ile bu kısımların uzatılmış olmasıydı. Bölüm çıktığında bu kısımların endişelendiğim kadar kötü olmadığını gördüm fakat bu kısımlar yine de rahatsız ediciydi. Öyle ki buralarda kullandıkları ses efektleri bile rahatsız edici geldi. Fakat hoşuma giden kısımları ağır bastı bölümün çünkü gerçekten başarılı bir adaptasyon olmuş. Mangada olmayan ufak bir iki şey ekleyerek gözümde iyi bir yere geliyor bu bölüm. Mangadaki akılda kalıcı panellerin olduğu gibi konulması da hoş olmuş.

NELER EKLENMİŞ?

Eklenen kısımlara gelirsek ilk dikkatimizi çeken kısım duş kısmındaki Hayasaka konuşması… Bence güzel bir eklenti olmuş. Bölümün en beğenmediğim kısmını kesinlikle daha izlenebilir hale getirmiş. İkinci olarak “Kaguya Wants to Feed Him” bölümünün başına eklenen motor kısmı var. Pek gerekli değildi bu kısım fakat güzel bir görselliğe sahip olduğu için hoşuma gitti yine. Aralarda Chika pilavları tadarken eklenmiş birkaç görüntü var. Pek önemli değiller. Özetle benim fark ettiğim yenilikler bu kadardı. Özellikle değinmek istediğim bir nokta daha var yazıyı bitirmeden önce. Chika’nın, Miyuki’nin yaptığı pilavı yediği kısım ve aklından geçenler çok güzel adapte edilmiş. Buralar çok hoşuma gitti. Mangada da sevdiğim bir kısımdı zaten. Bundan sonra daha çok aklımda yer edeceği kesin.

BAKMADAN GEÇME: HE-MAN DÖNÜYOR! YENİ SERİDEN İLK GÖRÜNTÜLER

Evet bölüm hakkında genel olarak konuşmak gerekirse hala bizim bilip sevdiğimiz Kaguya-sama, oldukça beğendim. OVA da gelip geçtiğine göre sıra üçüncü sezonu beklemekte. Umarım uzun bir süre merakta bırakmazlar bizleri.