Joss Whedon Gal Gadot

Justice League: Joss Whedon ve Gal Gadot Arasında Neler Yaşandı?

Justice League filminin yeniden çekilecek sahnelerini devralan Joss Whedon’ın bu süreçte Gal Gadot ‘u tehdit ettiği iddia ediliyor. Peki kamera arkasında neler yaşandığı söyleniyor?

2017 senesinde Zack Snyder yönetmeni olduğu Justice League filmininin yeniden çekilecek sahneleri için geri dönemedi. Bunun sebebi kızının intihar etmesiydi. Warner Bros. stüdyoları yeniden çekilecek sahneler için Joss Whedon ile anlaştı. Fakat Whedon bu süreçte sette fazlasıyla düşman edinmiş gibi görünüyor.

Önce Cyborg karakterini canlandıran Ray Fisher çıkıp Joss Whedon’ın kendisine tavrının kabul edilemeyecek seviyede olduğunu söylemişti. Yönetmenin saygı sınırlarını aştığını ve profesyonellikten çok uzak olduğunu söylemişti. Stüdyo bu iddiaların ardından soruşturma başlamıştı. Aynı süreçte Gal Gadot’un da yönetmenden rahatsız olduğunu duymuştuk. Fakat Gadot sorunu yapımcılara taşıyarak problemi aştığını ifade etmişti. Şimdi kamera arkasında yaşananların sandığımızdan daha kötü olabileceği görülüyor.

Joss Whedon vs Gal Gadot

The Hollywood Reporter‘ın haberine göre Joss Whedon, Justice League setinde Gal Gadot’u tehdit etti. Gal Gadot, Wonder Woman’ın filmde ele alınış biçiminden memnun değildi. Kendisine yazılan repliklerin karakterine ters düştüğünü düşünüyordu. Bunu ifade ettiğide Joss Whedon’un onu tehdit ettiği söyleniyor. Yazılan replikleri okumazsa kariyerini bitirmekle tehdit ettiği iddia ediliyor. Aynı zamanda Joss Whedon’un “Seni filmde komik hale düşürürüm.” dediği de iddialar arasında yer alıyor. Ardından sette Gal Gadot’u istemediği replikleri söylemeye zorlamakla övündüğü ve bu replikleri sırf onu rahatsız edeceğini bildiği için verdiği de yer verilen detaylar arasında yer alıyor.

Bakmadan Geçme: Karakter Rehberi – Wonder Woman Kimdir?

Elbette bu iddialar büyük tepki çekti. Yönetmenin Ray Fisher ile yaşadıkları zaten itibarının zedelenmesine sebep olmuştu. Ardından Buffy The Vampire Slayer dizisinden Chrisma Carpenter da Joss Whedon’ın kendisine sette kötü muamele ettiğini söylemişti. Dizi döneminde hamile kalan oyuncuya sorduğu ilk sorunun “Çocuğu doğuracak mısın?” olduğu ifade edilmişti.