Harry Potter ve Lanetli Çocuk

Harry Potter ve Lanetli Çocuk Filmi Söylentileri

Geniş bir hayran kitlesine sahip olan Harry Potter yakın zamanda beyaz perdeye dönebilir. Son iddialara göre Warner Bros. stüdyoları Harry Potter ve Lanetli Çocuk kitabını sinemaya aktarmayı düşünüyor.

Seneler önce Harry Potter serisi Ölüm Yadirgarları’nın ikinci filmiyle izleyicilere veda etti. Yedi kitaplık bu harika seriyle sekiz filmle veda etmiştik. Ardından Harry Potter evreni bir parça genişledi. Bizleri geçmişe götüren Fantastik Canavarlar serisi başladı. J. K. Rowling tarafından yazılan bu yeni filmler, asıl seri kadar beğenilmedi. Şimdi yeni söylentilere bakılırsa, Warner Bros. stüdyoları aslen J. K. Rowling’in elinden çıkmamış olan Lanetli Çocuk kitabını filme dönüştürmek istiyor.

Harry Potter ve Lanetli Çocuk İddiaları

Harry Pottter’ın Warner Bros. açısından çok kazançlı bir seri olduğunu en baştan beri biliyoruz. Bu dünyayı genişletip Fantastik Canavarlar serisini çekmek istemelerinin en büyük sebebi de buydu. O seri beklenen ilgiyi görmeyince Warner Bros. yeni projelere yöneldi. Önce stüdyonun HBO Max’te yayınlanacak yeni bir dizi projesi üzerinde çalıştığı haberleri ortaya çıktı. Şimdi de stüdyonun odağında Harry Potter ve Lanetli Çocuk kitabı var gibi görünüyor.

Bakmadan Geçme: Spider-Man 3 Filminin İsmi Belli Oldu

Bu kitap J. K. Rowling’in yazdığı dünyada geçiyor ancak yazarı Jack Thorne. İki parçadan oluşan bir tiyatro oyunu olarak yazılmış durumda. Yani asıl Harry Potter hikayeleri içinde kabul edilmiyor. Bir anlamda hayranların elinden çıkan ama çok ilgi gören bir iş. Bu hikayeyi sinemaya uyarlamak için Warner Bros.’un Lanetli Çocuk kitabının sinema haklarını satın alması gerek. Bakalım stüdyo gerçekten böyle bir projeye girecek mi, yoksa tüm bunlar bir söylentiden ibaret mi çıkacak.