Marvel mı DC mi

Hangisi Daha Popüler? Marvel mı DC mi?

Yıllardır hayranların dilinde olan bir soru var: Marvel mı DC mi? Sonunda bu soruyu resmi bir şekilde yanıtlamak mümkün hale geldi. Araştırmaların sonucu tek bir galibe işaret ediyor.

Game.co.uk bir süre önce Google aramaları üzerinden bir anket yaptı. Dünya genelinde Marvel mı DC mi daha popüler sorusuna yanıt aradı. Bu araştırmanın içinde sadece kahramanlara değil, çizgi roman kötülerine gösterilen ilgiye de yer verdi. 60’dan fazla ülkenin dahil olduğu bu araştırmada Marvel ciddi anlamda öne çıkmayı başarıyor. 60 ülkeden 51’inde Marvel daha fazla seviliyor. Özellikle Kuzey Amerika’yı Marvel ele geçirmiş durumda. DC ise asyada öne çıkıyor. Japonya, Çin ve Güney Kore’de DC bağlantılı daha fazla arama yapılıyor.

Amerika’daki eyaletlerdeki popülerlik durumuna baktığımızda da benzer bir sonuç görüyoruz. 50 eyalet içinden 28’inde Marvel daha popüler. DC ise 22 eyalette Marvel’ın önüne geçmeyi başarabiliyor.

Marvel mı DC mi?

Elbette bu aramaların yapıldığı zaman dilimi de ortaya çıkan sonuçlar konusunda önemli bir etkiye sahip. Geçtiğimiz aylarda Marvel stüdyoları WandaVision ve The Falcon and Winter Soldier gibi yeni dizilerle izleyici karşısına çıktı. Sinematik evreni genişletmeye devam etti. Yeni projeler için çalışmalar da tam gaz sürüyor. Aynı süreçte DC çizgi romanlarından uyarlanan bir tek Wonder Woman 1984’ü izledik. O da hayranlar tarafından pek beğenilmeyen bir yapım oldu.

BAKMADAN GEÇME: GREEN LANTERN DİZİSİNİN BAŞROLÜ BELLİ OLDU