Guardians of the Galaxy 4

Guardians of the Galaxy 4 Gelecek mi?

Dave Bautista’nın Galaksinin Koruyucuları filmlerinde canlandırdığı Drax karakteriyle ilgili yaptığı açıklamalar seri ile ilgili yeni bilgiler edinmemizi sağladı. Serinin yönetmeni James Gunn’ın tartışmaya katılmasıyla konu değişik bir yere gitti. Yönetmenin sözleri hayranlarda bir beklentiye sebep oldu. Guardians of the Galaxy 4 gelecek mi?

James Gunn’ın Guardians of the Galaxy 4 Açıklaması

Galaksinin Koruyucuları filmlerinin yönetmeni James Gunn seri için şimdilik dördüncü bir film çekme planının olmadığını söyledi. Yaptığı açıklamada Galaksinin Koruyucuları hikayesini üç filmlik bir serüven olacak şekilde planladığını söylerken dördüncü filmin her zaman ihtimaller dahilinde olduğunu akıllara getirmekten de geri kalmadı. Yönetmenle hayranlar arasındaki diyalog şu şekilde gerçekleşti:

“Çekebilecek olsanız Galaksinin Koruyucuları için dördüncü filmi çeker misiniz?” şeklinde gelen soruya ilginç bir cevap verdi. “Ben mi? Asla asla demem ama Galaksinin Koruyucuları Vol 1 ile anlatmaya başladığım bu hikayeyi üçüncü filmle ile bitirmeyi düşünüyorum.”

BAKMADAN GEÇME: DAVE BAUTİSTA DRAX AÇIKLAMASINI NETLEŞTİRDİ

Onun bu sözleri serinin devam edip etmeyeceği konusunda belirsizlik yaratıyor. Fakat devam etmesinin fikri bile hayranlarda büyük bir heyecana sebep oldu. Serinin uzayıp uzamaması en son Marvel Stüdyolarının yöneticisi Kevin Feige’ye bağlı. Bu konuda stüdyonun tutumu ne olacak bilmiyoruz. Fakat stüdyonun sinematik evrende hikayeyi derinleştirmek istediğini çektiği dizilerden biliyoruz. Marvel hikayeyi farklı kollardan genişletmek istiyor. Gelecek filmler Marvel Sinematik Evrenin’de sadece normal zaman akışını anlatmayacak. Geçmişi anlatan Black Widow filmi ve geçmişten başlayıp günümüze gelmesi beklenen Eternals filmleri gelecek. Bu kadar farklı projenin içine Galaksinin Koruyucuları Vol. 4’ün gelmesi pek şaşırtıcı olmaz. Fakat bakalım James Gunn’ı ikna edebilecekler mi?