Green Lantern dizisi

Green Lantern Dizisinin Başrolü Belli Oldu

HBO Max, DC evreninin sevilen karakteri Green Lantern dizisi için çalışmalarını hızlandırdı. Çizgi romanlarda gördüğümüz Guy Gardner ekrana gelmeye hazırlanıyor.

Güvenilir bir kaynak olan Deadline‘nın haberine göre; Geçtiğimiz aylarda duyurulan ve HBO Max’te yayınlanacak olan Green Lantern dizisi başrolünü buldu. Finn Wittrock hikayenin ana kahramanı olan Guy Gardner karakterini canlandıracak. American Horror Story, Unbroken ve The Big Short yapımlarıyla tanınan Finn Wittrock, yayınlanma tarihi henüz bilinmeyen dizinin kadrosuna katılan ilk oyuncu oldu. Daha öncesinde The Lego Batman filminin yazarı Seth Grahame-Smith, dizinin baş yazarı olarak duyurulmuştu.

Sinemada Green Lantern

2011 yılında çıkan ve başrollerinde Ryan Reynolds (Hal Jordan), Mark Strong (Sinestro) ve Blake Lively’nin (Carol Ferris) bulunduğu Green Lantern filmi hem izleyiciler hem de eleştirmenler tarafından hiç sevilmemişti. Çizgi roman okurları tarafından eleştiri yağmuruna tutulan film başarısız çizgi roman uyarlamaları arasında gösteriliyor. Bunun yanında Zack Snyder Justice League filminde, John Stewart’ın gözükmesi planlanmıştı. Fakat Warner Bross karakter ile ilgili ileride farklı çalışmalar yapmak istediği için bu planı rafa kaldırdı.

BAKMADAN GEÇME: LUPİTA NYONG’O BLACK PANTER 2 GİDİŞATINDAN MEMNUN

Kimdir Bu Guy Gardner?

Guy Gardner ilk olarak Green Lantern Vol 2 #59 adlı çizgi romanda okurların karşısına çıktı. DC Comics tarafından yayınlanan kitaplarda, genellikle Green Lantern karakter ailesini içeren kitaplarda göründü. Bir süre için Justice League karakter ailesinin önemli bir üyesi oldu. Bu karakter aynı Hal Jordan o da dünyalı.

Ana hikaye olarak Guy Gardner karakterini ele alacak dizi ile ilgili yeni gelişmelerin, 16 Ekim 2021 tarihinde yapılacağı duyurulan DC FanDome etkinliğinde gelmesi bekleniyor. Umarız ki bu dizi projesi önceki Green Lantern filmi gibi hayal kırıklığı olmaz.