Doctor Strange WandaVision

Doctor Strange WandaVision Dizisinden Neden Çıkartıldı?

Doctor Strange WandaVision dizisinin finalinde görünecekti fakat Marvel’ın fikir değiştirmesiyle bu sürpriz mümkün olmadı. Peki Marvel’ın planlarını değiştirme sebebi neydi?

Marvel stüdyolarının başındaki Kevin Feige geçtiğimiz günlerde Rolling Stone’a konuştu. WandaVision’ın finalinde Doctor Strange’e yer vermeyi düşündüklerini ancak sonradan vazgeçtiklerini açıkladı. Bildiğiniz gibi dizide Wanda Maximoff‘un bilinçaltının yansıması olan çeşitli reklamlar görüyorduk. Dizide Benedict Cumberbatch‘in bu reklamlardan birinde yer alacağı ve Wanda’yla iletişim kurmaya çalışacağı anlaşıldı. Kevin Feige bu planlardan neden vazgeçtiklerini şu sözlerle anlattı:

“Doctor Strange’i dizide görmek çok güzel olurdu diyorlar ama bu Wanda’ya çok şey kaybettirirdi. Dizinin finali bir sonraki proje için metalaştırılmış olacaktı. Dizinin finalinde beyaz bir adamın gelip Wanda’ya ‘Sana güçlerini kullanmayı öğreteyim’ demiş olmasını istemedik.”

Elbette WandaVision’daki Stephen Strange bağlantısının kaldırılmış olması Doctor Strange in the Multiverse of Madness filmini de etkiledi. Doctor Strange 2’nin senaryosunda da değişiklik yapılması gerekti.

BAKMADAN GEÇME: SAM WİLSON NE ZAMAN CAPTAİN AMERİCA OLMAYA KARAR VERDİ?

Kevin Feige’nin bu açıklaması WandaVision finalinin neden havada kaldığını ve oyuncuların finalde geleceğini söylediği ünlü oyuncunun neden gelmediğini de açıklıyor. Açıkçası finalin böyle bir değişikliğe ihtiyacı olmadığını düşünüyorum. Bu dizinin finali nasıl olursa olsun, olayların Doctor Strange in the Multiverse of Madness filmine bağlanacağını biliyorduk. Doctor Strange’in gelmesi bu yüzden herkes tarafından bekleniyordu ve gelmeyişi de büyük bir hayal kırıklığına dönüştü.