DCnin En Hızlı 10 Karakteri

DC Çizgi Romanlarının En Hızlı 10 Karakteri

DC çizgi romanları ve hız dendiği zaman akıllara doğal olarak Flash geliyor. Ancak, bu çizgi roman dünyasının tek hıza sahip karakteri Flash değil. DC’nin en hızlı 10 karakteri işte şöyle!

Her ne kadar Flash’ın, daha doğru bir ifadeyle Flashların (Wally ve Barry) bir üstünlüğü olsa da ilk 10 içinde fazlasıyla ilgi çekici isimler de var. Cheetah’ın en hızlı 10 DC karakteri arasında yer almasına ne dersiniz? Ya da Shazam? DC Comics tarafından yayınlanan DC Nations dergisinde evrenin en hızlı 10 karakteri tanıtıldı, hem de sıralamalarıyla birlikte. Karakterlerle ilgili açıklamalarda DC Nations’a sadık kaldığımı da belirtmeliyim.

DC’nin En Hızlı 10 Karakteri

10. KID FLASH

Wallace hala genç ve gücünü nasıl kontrol edeceğini öğreniyor. Güçlerini daha iyi öğrendiğinde en hızlı olma potansiyeline sahip ama bu noktaya ulaşması için zaman ve deneyime ihtiyacı var.

9. SHAZAM

Hermes’in hızıyla kutsanmış olan Shazam yıldırımlar kadar hızlı koşabilir ama speester karakterleri geçmesine yetmiyor.

DCnin En Hızlı 10 Karakteri

8. GOD SPEED

August güçlerini ilk elde ettiğinde Barry Allen’dan hızlıydı. Anack, Barry ve Wallace onun kendilerinden çaldığı gücü geri aldı. Güçleri artık daha kontrollü. Godspeed gerçek hızını kullanmak istiyorsa önce kendini doğru yola getirmeli.

7. WONDER WOMAN

DC Evreni’nin en iyi savaşçısı olan Wonder Woman, Amazonlar tarafından eğitildi. Koşmanın mekaniklerini bu listedeki herkesten daha iyi anlasa da bu durum onu sadece listede bu konumda olmasına yetiyor.

DCnin En Hızlı 10 Karakteri

6. CHEETAH

Hareketlerinde herhangi bir duraksama yok ve zihninde merhamet yer almıyor. Bu da onun amacına ulaşmasını sağlıyor: hızlı bir ölüm. Rakipsiz düşünce yapısı onu DC Evreni’nin en hızlılarından biri yapıyor.

Karakter Rehberi: Wonder Woman kimdir?

DCnin En Hızlı 10 Karakteri

5. BLACK RACER

Konu Black Racer olunca elimizde sadece hız yok. Ondan asla kaçamazsınız, ölüm her zaman gelir. Bu da Black Racer’ın hızını tanımlıyor. En az beklediğiniz yerde o var. Kahraman, kötü, tanrı, insan ne olursa olsun Black Racer sizi her zaman yakalar.

DCnin En Hızlı 10 Karakteri

4. SUPERMAN

Göz açıp kapayana kadar günü kurtaran ve gökyüzünde rakipsiz olan Man of Steel’in ayakları yere bastığı zaman ne yazık ki ilk üçe giremiyor.

DCnin En Hızlı 10 Karakteri

3. REVERSE FLASH

DC Evreni’nin en kötü ve en takıntılı karakterlerinden biri. Aklında da sadece çocukluk kahramanı Flash var. Bu takıntı da onu yavaşlatıyor. Kendini olabildiğinden çok daha hızlı biri haline getiremiyorum.

DCnin En Hızlı 10 Karakteri

2. BARRY ALLEN

Harika bir şekilde tasarlandıktan sonra gelişmeye devam ediyor. İlk çıkışından itibaren en azından 10 kez daha gelişmiştir.

DCnin En Hızlı 10 Karakteri

1. WALLY WEST

Wally, Hız Gücü’nün ruhsal kısmını da anlıyor ve bu anlayışla birlikte Hız Gücü’ne güven duyuyor. Tam olarak bu gücün mekaniklerini anlamasa da, Wally’nin bu anlayışı onu Hız Gücü’nü tamamen kullanmasını sağlıyor. Wally Hız Gücü’nü kullanarak koşmuyor, bu güç onun içinde koşuyor.