Chilling Adventures of Sabrina final

Chilling Adventures of Sabrina Finalinde Neler Oldu?

Netflix’te izleyici karşısına çıkan Chilling Adventures of Sabrina final bölümüyle büyük hayal kırıklığı yaşattı. Aniden biten dizinin son bölümünde tam olarak neler yaşandı?

Sezon boyunca Sabrina büyülü dehşetlere karşı mücadele verdi ve onları teker teker alt etmeye çalıştı. Bu terörler dünyaya Faustus Blackwood tarafından davet edilmişti. En büyük sorun ise The Void (Boşluk) oldu. Sabrina boşluğu Pandora’nın Kutusuna hapsedebileceğini öğrendi. Bunu yaparken ölebileceğini biliyordu fakat bu riski göze aldı. Boşluğa gidip onu Pandora’nın Kutusuna hapsederken sevdikleri yaptığı fedakarlığı öğrendi ve onu son saniyede Pandora’nın Kutusuna hapsolmaktan kurtarmayı başardı. Sabrina Spellman’ın ruhu yakın zamanda ölen Sabrina Morningstar’ın bedenine aktarıldı. Sabrina’nın asıl bedeni ve elindeki Pandora’nın kutusu ise boşlukta süzülüyordu.

Tüm bu olayların ardından Boşluk ortadan kaybolduğu için herkes mücadeleyi kazandıklarını zannetmeye başladı. Fakat boşluğun ufak bir kısmı Sabrina’nın içine hapsolmuş, onu da kendisine dönüştürmeye başlanıştı. Sabrina 17. doğum gününde çevresindeki her şeyi, insanları dahil yok edebildiğini fark etti. Bu da boşluğun yan etkisiydi.

Bakmadan Geçme: Lucifer 5. Sezon 2. Kısım Bölüm İsimleri

Öte yandan Lucifer, kızı Sabrina Morningstar’ın öldüğünü ve bedeninin Sabrina Spellman tarafından kullanıldığını öğrendi. Ordusunu toplayıp kızının bedenini almak üzere dünyaya geldi. Fakat Sabrina içindeki boşluk sayesinda kendisine saldıran herkesi bertaraf etmeyi başardı. Lucifer da istediğini alamadan cehenneme geri döndü.

Chilling Adventures of Sabrina Final Bölümüyle Üzdü

Öte yandan Sabrina’yı kurtarmanın Pandora’nın Kutusunu bulmaktan geçtiğini fark ettiler. Nick, Sabrina’ya verdiği kolyeyi kullanarak boşlukta dolanan bedenini buldu ve kutuyu geri getirdi. Bu süreçte Sabrina, Blackwood ile zaman geçirerek boşluğun doğasını öğrendi. Kutunun geri dönmesinden sonra Hilda, Zelda, Ambrose, Harvey, Theo, Robin ve Nick onların yanına gidip Sabrina’yı kurtarmayı planlıyordu. Amaç Blackwood’un Sabrina’yı öldürüp The Void’i serbest bırakmasına engel olmaktı. Fakat yok olan herkesi geri döndürmek için Sabrina’nın kendisini feda etmesi gerekiyordu. Sabrina bu gerçeği sevdiklerine söylemeden süreci başlattı. Onlar herkesle birlikte Sabrina’nın da kurtulacağına inanarak harekete geçtiler. Fakat herkes geri döndüğünde Sabrina artık ölmüştü.

Plan şuydu: Tüm büyülü dehşetleri boşluğa hapsedecekler, bunu yaparken de daha önce ortadan kaybolan herkesi boşluktan çekip çıkartacaklardı. Ardından Nick, Pandora’nın kuturusunu açarak The Void’in tamamını hapsedecekti. Fakat tüm bunların olabilmek için The Void’in bir kısmını içinde tutan Sabrina’nın da ölmesi gerekti.

Bu finalin ardından herkesin kafasında aynı soru belirdi: Neden Sabrina gömüldüğünde yeniden hayata dönmedi? Maalesef dizi bu konuda izleyicilere hiçbir açıklama yapmıyor. “Planın gerçekleşebilmesi için Sabrina ölmeliydi.” gibi bir mesajla hikayeyi sonlandırıyor.