Bridgerton Netflix

Bridgerton Netflix Rekorunu Ele Geçirdi

Başlangıçta Bridgerton Netflix üzerinden izleyici karşısına çıkan yeni pek çok diziden sadece biriydi. Fakat artık platformun en çok izlenen dizisi oldu!

Bilmeyenler için kısaca bahsetmek gerekirse, Bridgerton dizisinin ilk sezonu 25 Aralık’ta Netflix’te yayınlandı. Normalde bu dizi Julia Quinn tarafından kaleme alınan aynı isimli kitaplara dayanıyor. Olaylar da İngiltere’nin meşhur naiplik döneminde (regency era) geçiyor. Dizide izlediğimiz hikaye ise Londra yüksek sosyetesinin etrafında şekilleniyor. Fakat dizi İngiltere tarihine tamamen bağlı kalmayıp kendisi hikayeye biraz farklılık, çeşitlilik katmayı tercih ediyor. Kralın siyahi birine aşık olup evlenmesi ve onu kraliçesi yapmasıyla toplum düzeni değişiyor. Normalde o dönem tarihine hakim olan kölelik gerçeği ortadan kalkıyor. Siyahiler yüksek sosyeteye giriş yapabiliyor. Özetle siyahlar ve beyazlar arasında adil bir denge gözlemleniyor. Bunun dışındaki tarihi gerçekler ise aynı kalıyor.

Bridgerton Netflix rekorunu kırdı

Ufak bir farklılıkla ön plana çıkan Bridgerton aslında klasik tarihi bir aşk hikayesi anlatıyor. Buna rağmen dizinin ilk sezonu yayınlandığı bir ay içinde 82 milyondan fazla hanede izlemndi. Bu da Bridgerton’un şimdiye kadar en çok izlenen Netflix dizisi olduğu anlamına geliyor. Bu rekor daha önce Henry Cavill’ın rol aldığı The Witcher dizisindeydi. Dizi ilk bir aylık sürede 76 milyon hanede izlenerek rekor kırmıştı. Dizinin ikinci sezonuna dair açıklama da kısa süre önce gelmişti.