Bridgerton 2. sezon

Bridgerton 2. Sezon Olacak Mı?

Netflix’in dikkat çeken dizilerinden birine dönüşen Bridgerton devam edecek mi? Bridgerton 2. sezon konusunda beklenen açıklama sonunda geldi!

Bridgerton, Julia Quinn tarafından kaleme alınan aynı isimli kitap serisine dayanıyor. Bu hikaye İngiltere’nin meşhur naiplik döneminde (regency era) geçiyor. Olaylar Londra yüksek sosyetesinin etrafında şekilleniyor. Fakat tarihe tamamen bağlı kalmamayı tercih ediyor. Julia Quinn’in yarattığı bu dünyada evlilik çağına gelen genç kızlar önce kraliçenin huzuruna çıkıyor, ardından ideal eşi bulmak için sezon boyunca düzenlenen etkinliklere katılıyorlar. Chris Van Dusen rarafından yaratılan serinin ilk sezonu 25 Aralık 2020’de yayınlandı ve büyük ilgi görmeyi başardı.

Bridgerton 2. Sezon Duyurusu

Dizi çıktığı günden itibaren bir ay boyunca Netflix’in en çok izlenenler listesinden inmedi. Bu da dizinin büyük ilgi gördüğünün en net göstergelerinden biri olmuştu. Sosyal medyada da Bridgerton’ın etkisi yoğun olarak hissedildi. Tüm bu başarı emarelerinin ardından beklenen haber geldi. Netflix, Bridgerton’a ikinci sezon onayı verdiklerini paylaştıkları videoyla duyurdu.