batman ben affleck

Ben Affleck Neden Batman Rolünü Kabul Etti?

Batman v Superman: Dawn of Justice ve Justice League filmlerinde Batman olarak izlediğimiz Ben Affleck bu rolü neden kabul ettiğini açıkladı.

Sevilen oyuncu The Hollywood Reporter’a verdiği röportajda pek çok farklı konuya değindi. Bunlardan biri de Batman’di. Ben Affleck, Bruce Wayne gibi bir karakteri canlandırma sorumluluğunu çocukları için aldığını açıkladı. Durumu şöyle izah etti:

“Batman olmayı kabul etme sebebim çocuklarım. Oğlumun seveceği bir şey yapmak istedim. Mesela çocuklarım Argo’yu izlemedi. Zack de Frank Miller’ın Dark Knight serisini uyarlamak istiyordu. Bu da Batman’in harika bir versiyonu. Sinema sektöründe bir şeylerin yanlış gitmesine neden olabilecek çok fazla şey var. Suratınız filmin posterinde olması işlerin nasıl ilerleyeceğini söyleme hakkına sahip olduğunuz anlamına gelmiyor. Böyle bir hakkınız olsa da işler iyi gitmeyebilir. Batman’in kostümünü oğlumun doğum gününde giydim. Bu da Justice League’de çektiğim çileye değdiği anlamına geliyor.”

Lucifer 5. Sezon 2. Kısım Bölüm İsimleri

Oyuncu daha önce de oğlunun Batman olduğuna gerçekten inandığını, işe giderken kötülerle mücadele etmeye gittiğini düşündüğünü açıklamıştı. O yüzden rolü de bu sebeple kabul etmiş olması bizleri şaşırtmadı.