Batman ve Joker

Batman ve Joker Silinmiş Sahnede Yeniden Buluşuyor

Zack Snyder’s Justice League filminden silinmiş bir sahne izleyicilerle paylaşıldı. Bu sahnede Batman ve Joker sahnesinin farklı bir versiyonunu görüyoruz.

Zack Snyder tarafından paylaşılan bu sahnede Batman ve Joker buluşması seyrettiğimizden biraz daha farklı şekilde ilerliyor. Kısa sahnede Batman’in Harley Quinn’in ölümüne dair sözlerinin ardından Joker donup kalmıyor. Onun yerine fragmanlarda yer alan “Onurun uzak bir anıdan ibaret olduğu bir toplumda yaşıyoruz.” cümlesini duyuyoruz. Hemen ardından da “Bu arada sence kim daha çok çığlık atmıştır?” diye sorarak Batman’in damarına basmaya çalışıyor. Burada kastedilen isimlerin Harley Quinn ve Dick Grayson’un Robin’i olduğu tahmin ediliyor. Robin’in ölümünü beyaz perdede görmesek de, Batman v Superman Dawn of Justice filminde bu konuda fazlasıyla detay yer alıyordu. Batman ise canını acıyan bu soruya cevap vermeden içinde bulundukları planlamaya geri dönmeyi tercih ediyor.

Bakmadan Geçme: Black Widow Yeni Fragmanıyla Heyecanlandırıyor

Ben Affleck ve Jared Leto bu kısa sahnede Batman ve Joker hayranlarını mutlu ediyor. Sahnenin çıkartılan kısımlarında arka plandaki görsel efekt eksikliği de dikkatlerden kaçmıyor. Zack Snyder bu sahneyi neden filme eklememeyi tercih etti, henüz bilinmiyor. Filmin dört saat süresi göz önünde bulundurulursa, yönetmen istese bu sahneyi kullanabilirdi.

Batman ve Joker’in silinmiş sahnesini Türkçe altyazılı olarak hemen aşağıda bulabilirsiniz. Bu kısa silinmiş sahnenin altyazı çevirisi Saklı Kumanda’ya aittir.